Πέμπτη, 25/04/2024

Μισό πρωτάθλημα η νίκη του ΠΑΟΚ στην Τρίπολη! (vd)

Μεγάλη νίκη σημείωσε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος πέρασε από την Τρίπολη επικρατώντας με 3-0 του Αστέρα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας ήταν καλύτερος, δημιούργησε ευκαιρίες αλλά έπεσε πάνω στον εκπληκτικό Πασχαλάκη.

Στο 19' ο Μπίσεσβαρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά λανθασμένα υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε δυνατά ο ΠΑΟΚ.

Στο 65' ο Βιερίνια με εκπληκτικό φάουλ έκανε το 1-0, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μαουρίσιο έκανε το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με αυτογκόλ ο Τριανταφυλλόπουλος (90+2'). Λανθασμένα ακυρώθηκε γκολ του Μπίσεσβαρ στο 19', ενώ στο 26' ο Ιγκλέσιας είχε δοκάρι.

Η νίκη αυτή κράτησε τον ΠΑΟΚ στο +8 από τον Ολυμπιακό και θεωρείται ως νίκη που ισοδυναμεί με μισό πρωτάθλημα!