Υπάρχει λόγος για απόδραση στη Βλαχοκερασιά Αρκαδίας!
![Υπάρχει λόγος για απόδραση στη Βλαχοκερασιά Αρκαδίας!](/media/k2/items/cache/673e42debe51461c6ca7edeb24af3731_L.jpg)
Μέλη των Αρχιτεκτονικών Διάδρομών Μεσσήνης πραγματοποίησαν οδοιπορικό στην Βλαχοκερασιά της Αρκαδίας όπου και κατέγραψαν τις φυσικές της ομορφιές και τα πλεονεκτήματα της ως πρόταση εναλλακτικού τουρισμού. Συγκεκριμένα μέρος της προβολής έχει καταχωρηθεί στην ιστοσελίδα https://visitblaxokerasia.blogspot.com και σε ομάδες κοινωνικής δικτύωσης στο διαδίκτυο.
Χτισμένη σε υψομετρο 960 μέτρων η Βλαχοκερασιά Αρκαδίας που όσο και αν έχει υποστεί την αναπόφευκτη πληθυσμιακή αφαίμαξη παραμένει φιλόξενη και ζωντανή και αποτελεί ιδανικό προορισμό για όσους αναζητούν την γαλήνη στη φύση και την περιπέτεια στην αυθεντική Ελλάδα. Τόσο οι ξενώνες όσο και η εξαιρετική ταβέρνα του χωριού υπόσχονται στον περιηγητή μια ολοκληρωμένη εμπειρία στην ορεινή Ελλάδα. Από εδώ ξεκινά και η περιήγηση στο μοναδικό και εντυπωσιακό δάσος Σκιρίτιδας ενώ η περιήγηση στο χωριό είναι και αυτή μια εμπειρία που αξίζει να ζήσεις όλες τις εποχές. Καλό φαγητό τοπικά προϊόντα και χαμογελαστοί και φιλόξενοι άνθρωποι κερδίζουν τις εντυπώσεις του επισκέπτη.
Tags:
Βλαχοκερασιά,Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!