Λεωνίδιο | Στο πλευρό των αγροτών ο Δολιανίτης | "Δίκαια τα αιτήματά σας. Ό,τι χρειαστεί, θα είμαστε δίπλα σας" (vd)
![Λεωνίδιο | Στο πλευρό των αγροτών ο Δολιανίτης | "Δίκαια τα αιτήματά σας. Ό,τι χρειαστεί, θα είμαστε δίπλα σας" (vd)](/media/k2/items/cache/8ae598227e373499992c5dff126d4a58_L.jpg)
Σε μία ειρηνική διαμαρτυρία προχώρησαν οι αγρότες του Λεωνιδίου, το μεσημέρι της Κυριακής.
Μία διαμαρτυρία με τρακτέρ, κόρνες και συμβολικά πέταγα πορτοκαλιών στους δρόμους, για να στείλουν το μήνυμα ότι αν δεν στηριχθούν, δεν πρόκειται να επιβιώσουν.
Στο πλευρό τους ήταν από την πρώτη στιγμή ο Δήμαρχος Νότιας Κυνουρίας Μανώλης Δολιανίτης ο οποίος έδωσε συγχαρητήρια στους αγρότες για τη διαδήλωση που ήταν ειρηνική.
"Τα αιτήματα είναι καθ΄ όλα δίκαια και είναι τα ελάχιστα που ζητάτε. Η πολιτική έρχεται από πολύ ψηλά. Εμείς ως Δήμος Νότιας Κυνουρίας, ο πρωτογενής τομέας είναι η ραχοκοκαλιά της οικονομίας μας. Όσο και να έχουμε τουριστική ανάπτυξη, δεν παραβλέπουμε ότι ο πρωτογενής τομέας παράγει στην περιοχή μας. Ό,τι χρειαστεί, θα είμαστε δίπλα μας" είπε χαρακτηριστικά.
![Με τα τρακτέρ στους δρόμους οι αγρότες του Λεωνιδίου (vd)](https://www.kalimera-arkadia.gr/media/k2/items/cache/49b410f1d737b0afafa53f8e4e602b10_L.jpg)
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!