Φωταγωγήθηκε η «κίτρινη καρδιά» στην κεντρική πλατεία της Καλαμάτας
![Φωταγωγήθηκε η «κίτρινη καρδιά» στην κεντρική πλατεία της Καλαμάτας](/media/k2/items/cache/b445219604ad402fe800915d1b0589dc_L.jpg)
Πραγματοποιήθηκε χθες, Δευτέρα 20 Νοεμβρίου 2023, με επιτυχία η φωταγώγηση της κίτρινης καρδιάς στην Κεντρική πλατεία Καλαμάτας (έναντι του Πνευματικού Κέντρου) από τον Δήμαρχο Καλαμάτας Θανάση Βασιλόπουλο, στο πλαίσιο της «Καθαρής Εβδομάδας».
Ο Δήμαρχος εξέφρασε τη χαρά του για την επιλογή της πόλης μας σ’ αυτήν την ιδιαίτερη πρωτοβουλία που οργάνωσε η ΚΕΔΕ με τη συνεργασία της εταιρείας KARCHER και ευχαρίστησε όλους τους εργαζόμενους της Καθαριότητας που δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους στα καθήκοντα της υπηρεσίας τους, ώστε να διατηρείται η πόλη μας, οι γειτονιές και οι χώροι αναψυχής καθαροί. Τόνισε επίσης πως όλοι οι δημότες οφείλουμε να βοηθήσουμε στον σκοπό αυτό.
Έπειτα έλαβε τον λόγο η Δ/ντρια της Διεύθυνσης Διαχείρισης Απορριμμάτων. Κοκκωνία Γιαννοπούλου, η οποία εξέφρασε τις ειλικρινείς και από καρδιάς ευχαριστίες στους συνεργάτες της και σε όλους τους εργαζόμενους που εργάζονται χωρίς διακοπή 365 ημέρες τον χρόνο για να διατηρείται η πόλη μας καθαρή και όμορφη.
Tags:
Καλαμάτα,Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!