Με τον Υπουργό Υποδομών συναντήθηκε ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου
![Με τον Υπουργό Υποδομών συναντήθηκε ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου](/media/k2/items/cache/afc42c055a345aeeb12599daa2827d7e_L.jpg)
Τον Υπουργό Υποδομών και Μεταφορών Χρήστο Σταϊκούρα συνάντησε την Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2024, στην Αθήνα, ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου Δημήτρης Πτωχός.
Τα μεγάλα έργα υποδομών που υλοποιούνται στην Περιφέρεια Πελοποννήσου σε συνεργασία με το Υπουργείο Υποδομών, όπως αρδευτικά, αλλά και οδικοί άξονες και δομές περιβάλλοντος, ήταν τα κυριότερα θέματα που τέθηκαν στη συζήτηση, παρουσία και στελεχών του ενιαίου κατασκευαστικού φορέα «Κτιριακές Υποδομές Α.Ε.» και συγκεκριμένα του Προέδρου του Δ.Σ. Τιμολέοντα Κατσίπου και του Διευθύνοντα Συμβούλου, Αθανάσιου Γιάνναρη.
Σημειώνεται πως ο Υπουργός Υποδομών και Μεταφορών Χρήστος Σταϊκούρας προχώρησε στην επόμενη φάση του έργου του φράγματος Κελεφίνας.
Οι επαφές με το Υπουργείο Υποδομών και Μεταφορών θα είναι συνεχείς για το πολύ σημαντικό αυτό αρδευτικό έργο στην περιφερειακή ενότητα Λακωνίας, αλλά και για όλα όσα πρέπει να γίνουν για την χρηστή διαχείριση των υδάτινων πόρων σε ολόκληρη την Πελοπόννησο.
Σχετικά Άρθρα
- Κοινωνική Συμπερίληψη και Ανάπτυξη | Το Όραμα της Περιφέρειας Πελοποννήσου για Άτομα με Αναπηρία
- Βοηθός προπονητή ο Αναστάσης Κατσαρός στην ΑΕΚ Τρίπολης
- Είσαι νέος φοιτητής στην Τρίπολη και ψάχνεις για "σπίτι"; Η οικογένεια των Προσκόπων της Τρίπολης σε περιμένει!
- Ο Δήμος Βόρειας Κυνουρίας διοργανώνει το 3o Φεστιβάλ Τσακωνιάς»
- Ξεκληρίστηκαν δύο οικογένειες στο σοκαριστικό τροχαίο με την νταλίκα στη Μεσσηνία
1 σχόλιο
-
Όλα τα .....καλόπαιδα.....