"Πράσινο φως" για πέντε προσλήψεις στο ΚΔΑΠ ΜΕΑ του Δήμου Τρίπολης
!["Πράσινο φως" για πέντε προσλήψεις στο ΚΔΑΠ ΜΕΑ του Δήμου Τρίπολης](/media/k2/items/cache/b317f24335739bedd8a61ede2e851173_L.jpg)
Το Δημοτικό Συμβούλιο Τρίπολης αποφάσισε την πρόσληψη κατά ειδικότητα και αριθμό θέσεων των παρακάτω πέντε (5) ατόμων με Σύμβαση Ιδιωτικού δικαίου Ορισμένου Χρόνου μερικής απασχόλησης ( 4 ωρών ημερησίως) για τις ανάγκες λειτουργίας του ΚΔΑΠ ΜΕΑ του Δήμου Τρίπολης στο πλαίσιο της Δράσης «Προώθηση και Υποστήριξη παιδιών για την ένταξή τους στηνπροσχολική εκπαίδευση καθώς και για την πρόσβαση παιδιών σχολικής ηλικίας, εφήβων και ατόμων με αναπηρία σε υπηρεσίες δημιουργικής απασχόλησης»Περιόδου 2023 -2024».
Οι προσλήψεις του ανωτέρω προσωπικού θα γίνουν σύμφωνα με τις διατάξεις τουν. 4765/2021 και εξαιρούνται από την αναστολή προσλήψεων και υπηρεσιακώνμεταβολών, κατά το χρονικό διάστημα των αυτοδιοικητικών εκλογών ( άρθρο17του Ν. 3870/2010 όπως τροποποιήθηκε με το άρθρου 44 του Ν. 5047/2023).
Κείμενο | www.kalimera-arkadia.gr
Tags:
ΚΔΑΠ ΜΕΑ Δήμου Τρίπολης,Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!
1 σχόλιο
-
Μπωρω να εγραφτω απο σπιτι