Σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών για μέλη του Σωματείου Κουρέων - Κομμωτών Τρίπολης
![Σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών για μέλη του Σωματείου Κουρέων - Κομμωτών Τρίπολης](/media/k2/items/cache/48dc15ea53ffd333d4bc512bf1fc5b22_L.jpg)
Την Δευτέρα 20 Νοεμβρίου στην αίθουσα ΟΕΒΑ το σωματείο Κουρέων - Κομμωτών Τρίπολης παρακολούθησε σεμινάριο πρώτων βοηθειών από την Ελληνική ομάδα διάσωσης Αρκαδίας.
Οι πρώτες βοήθειες αποτελούν ζωτικής σημασίας γνώση και είναι σημαντικό να παρακολουθούμε τα σεμινάρια που προσφέρουν τις απαραίτητες δεξιότητες για να αντιμετωπίσουμε τις καταστάσεις έκτακτης ανάγκης.
Ευχαριστούμε τους εθελοντές διασώστες για τον χρόνο και τις γνώσεις που μας μετέφεραν καθώς και τους συναδέλφους που παρακολούθησαν τα μαθήματα πρώτων βοηθειών!
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!