Τρίπολη | Για πόσες ημέρες θα κλείσουν οι δρόμοι για τα έργα στην πλατεία Αγίου Βασιλείου
![Τρίπολη | Για πόσες ημέρες θα κλείσουν οι δρόμοι για τα έργα στην πλατεία Αγίου Βασιλείου](/media/k2/items/cache/7aba135f2e2e01ae2ff3f9b7e8974cc8_L.jpg)
Από την Δευτέρα 26/2/2024 θα παραμένει κλειστή η οδός 28ης Οκτωβρίου στη συμβολή της με την οδό Νικηταρά, λόγω εργασιών στην είσοδο της πλατείας Αγ. Βασιλείου, και στην οδό Κύπρου έως το ύψος της οδούς Ερμού. Το κλείσιμο και η διακοπή κυκλοφορίας της οδού 28ης Οκτωβρίου, γίνεται στα πλαίσια του έργου «Ανάπλαση πλατείας Αγ. Βασιλείου».
Για το θέμα αυτό, αναφέρθηκε στο live ο Δήμαρχος Τρίπολης Κώστας Τζιούμης, λέγοντας ... "Η πλατεία Αγίου Βασιλείου προχωρά με πολύ γρήγορους ρυθμούς το επόμενο διάστημα. Είναι ένα έργο που αλλάζει την εικόνα της πόλης μας. Η ταλαιπωρία είναι προσωρινή. Τη Δευτέρα ανοίγει ο δρόμος προς την Ουάσιγκτον, στο τέλος της εβδομάδας θα ανοίξει και η Εθνομαρτύρων, ενώ θα κλείσει το κάτω κομμάτι προς την Κύπρου. Ζητάμε την κατανόηση των πολιτών. Θα υπάρξει ένα διάστημα 15-20 ημέρων που θα παραμείνει κλειστός ο δρόμος."
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!
8 σχόλια
-
Δώσε και άλλο πόνο, αφου σε ψήφισαν αντέχουν!!
-
@12:09 Φαντάζομαι ότι δεν θα τον ψηφίζεις κιόλας για να λες τόσο καλά λόγια
-
11.56 Καλέ "επισκέπτρια" για ποιό στέγαστρο στα παγκάκια εννοείς; Πού το έχεις δει αυτό στην Ελλάδα να υπάρχουν στέγαστρα στα παγκάκια. Μήπως τα έχεις μπερδέψει με τις στάσεις των λεωφορείων; Τα τόσα δέντρα που υπάρχουν στην πλατεία, τα υπάρχοντα συν νέα που έχουν φυτευτεί, δεν τα είδες "επισκέπτρια"; Για "επισκέπτρια" πάντως μια χαρά τα έχεις μελετήσει "τα σχέδια που είχαν δημοσιευτεί". Πολύ μελετηρή επισκέπτρια σε βρίσκω
-
Ο πιο αχρηστος δημαρχος που θυμαμαι. Τετοια καταστροφη στην πόλη ουτε επι τουρκοκρατιας
-
ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΑΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΡΙΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΛΑΤΕΙΑ,ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΚΑΚΙΑ ΜΕ ΣΤΕΓΑΣΤΡΟ ΓΙΑ ΗΛΙΟ Η ΒΡΟΧΗ ,ΧΩΡΙΣ ΠΡΑΣΙΝΟ ,ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΣΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΕΙ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ,ΑΛΛΟΙΩΣ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΩ ΑΠΡΟΣΩΠΗ ΣΩΣΤΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ,ΠΡΟΤΥΠΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Η ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ, ΞΕΣΗΚΩΣΤΕ ΑΝ ΟΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΛΑΒΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΜΠΝΕΥΣΗ.
-
Μια χρεωκοπημενη χώρα που φτιασιδωνεται με τις πλατείες αντί να ρίξει λεφτά σε παραγωγικούς τομεις
Τα μεταξωτά βράκτια θέλουν πανεριους κωλους κωλους -
Την κόκκινη πλατεία της Μόσχας θυμίζει η πλατεία μας.
Πραγματικά πιστεύουμε ότι ζούμε κακό όνειρο και ξυπνώντας θα ξαναδούμε την πλατεία μας που εσφυζε από ζωή.
Ασέλγεια προς τους προγόνους μας,προς εμάς, προς τα παιδιά μας είναι η κακοποιητικη αυτή παρέμβαση στην Ιστορική μας Πλατεία.
Πώς τολμησατε να κακουργησετε και να αλλειωσετε τα Χνάρια του Κολοκοτρώνη????? -
15 _20μερες η 2 μηνες οπως το αλλο κομματι και ακομα να τελειωσει?