2ο Φεστιβάλ Κωμωδίας Τρίπολης | Επιτυχημένη πρεμιέρα στο Μαλλιαροπούλειο (εικόνες - βίντεο)
![2ο Φεστιβάλ Κωμωδίας Τρίπολης | Επιτυχημένη πρεμιέρα στο Μαλλιαροπούλειο (εικόνες - βίντεο)](/media/k2/items/cache/be3440995b26e15dfb6a6e188428e972_L.jpg)
Το τριήμερο άρχισε δυναμικά με την sold out κωμική παράσταση "Κανονική Δουλειά" του Στέλιου Ανατολίτη, στο Μαλλιαροπούλειο Δημοτικό Θέατρο. Κάτοικοι της Τρίπολης και όχι μόνο γέλασαν με τη ψυχή τους ανταμοίβοντας έτσι τους διοργανωτές. Η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού κ. Ελένη Καρούντζου καλωσόρισε τους θεατές προλογίζοντας την έναρξη του φεστιβάλ, ενώ ο Δήμαρχος Τρίπολης κ. Κώστας Τζιούμης έδωσε το "παρών". Στόχος είναι το εγχείρημα αυτό να γίνει θεσμός στο πέρασμα των χρόνων, κάνοντας την πόλη μας πόλο έλξης και προορισμό. Ανυπομονούμε να απολαύσουμε και τις επόμενες παραστάσεις!
Πρόγραμμα φεστιβάλ: ΣΑΒΒΑΤΟ 20/4: 10:00 – 17:00 Έκθεση σκιτσογραφίας comics από τους Αντώνη Βαβαγιάννη («Κουραφέλκυθρος») – Πάνο Ζάχαρη – Σπύρο Δερβενιώτη – Αλεξία Οθωναίου 19:00 Comedy Club 1 με τους: Ειρήνη Ξυγκάκη, Γιάννης Ρούσσος, Μάριος Δημητρόπουλος, Ανδρέας Πασπάτης. 21:30 Comedy Club 2 με τους: Δήμητρα Νικητέα, Πάρης Ρούπος, Ήρα Κατσουδα, Χρύσα Κατσαρίνη.
ΚΥΡΙΑΚΗ 21/4: 11:00 – 14:00 Έκθεση σκιτσογραφίας comics από τους Αντώνη Βαβαγιάννης («Κουραφέλκυθρος») – Πάνο Ζάχαρη – Σπύρο Δερβενιώτη – Αλεξία Οθωναίου 17:30 Παναγιώτης Κούδας & Κωνσταντής Μπίτσης – «Χωρίς» στη Φωλιά του Κούκου 19:00 Ομιλία Πάνου Ζάχαρη για την πολιτική γελοιογραφία στο senior 21:00 Θωμάς Ζάμπρας – «Απόφοιτος Λυκείου».
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!
1 σχόλιο
-
Καλή η κωμωδία αλλά οι περισσότεροι σε παραστάσεις που κάνουν στην Αθήνα διακωμωδούν τα Θεία και την Θρησκεία, δεν είναι ωραίο να γελάμε με τα πιστεύω των άλλων.