Menu
RSS
Δευτέρα, 18/11/2019
kalimera-arkadia logo
kalimera Arkadia Facebook pageKalimera Arkadia TwitterKalimera Arkadia YouTube channel
ΚΤΕΛ Αρκαδίας
komis490 1972018

Γ' Εθνική Μπάσκετ - Δρομείς | Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Γ' Εθνική Μπάσκετ - Δρομείς | Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της 1ης αγωνιστικής των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΣ Κορωπίου - ΑΟ Γλαύκος 75-60

ΑΟ Ερμιόνης - ΑΟ Ακράτα 76-70

Νέο Ληξούριο - ΑΟΚ Χαλάνδρι 77-68

ΣΔΥ Τρίπολης - ΚΑΟ Κορίνθου 62-82

ΑΟ Π. Φαλήρου - ΑΕΝ Κηφισιάς 84-71

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ - Ηλυσιακός 85-91 (παρ.)

Παναχαϊκή ΓΕ - ΑΟ Αχαγιά 82 67-72

Φύλλα αγώνα

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ - Ηλυσιακός 85-91 (γ΄ παρ.)

Δεκάλεπτα:  24-12, 42-28, 58-49, 65-65 (κ.α.), 74-74 (α΄ παρ.), 82-82 (β΄ παρ.), 85-91

Διαιτητές: Ζιώγας, Ναστούλης

Αρης Νικαίας (Καράμπελας): Σκάνδαλος27(1), Θεοδωράκος 11(1), Πρίτσος 11, Κόλλιας 12, Χαντζόγλου 9(1), Λαζαρίδης 9(1), Πεταλάς 6, Καραβανάς, Παπαγεωργίου.

Ηλυσιακός (Λιτόπουλος): Γραμματίκας 9(3), Κελαϊδής 24(4), Φώτσης 18(1), Μαραγκουδάκης 15(2), Κωτσόπουλος 7(1), Πλευράκης, Ουντίτζο 3(1),Μπάζιος, Ετζιάκα, Ταταράκης 6(2).

ΣΔΥ Τρίπολης - ΚΑΟ Κορίνθου 62-82

Δεκάλεπτα: 19-23, 32-44, 47-64, 62-82 

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Μάρκου

Τρίπολη (Μπαλής): Χατζόπουλος 4, Αγγουράς 7, Καλούλης 9(1), Χρονόπουλος 1, Νταγιάντης 4, Μικρός 1, Σακελλαράκος 3(1), Σινανάι 3(1), Σπυράκος 8(2), Μπαλής 13, Καραγιάννης 4, Καρλής 5.

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Κόης 14(1), Δανίκας 7, Αναγνωστάκης 12(2), Λακόβ 3(1), Τζάιδας 10(1), Περρώτης 15, Μήτσου 3(1), Ντόρμπαρης 5(1), Αδαμόπουλος 13(2).

Παναχαϊκή ΓΕ - ΑΟ Αχαγιά 82 67-72

Δεκάλεπτα: 20-20, 34-34, 54-53, 67-72

Διαιτητές: Λαμπίρης, Λεβεντάκος

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 20(1), Γατσούλης 7(1), Νικολάου 4, Λυμπερέας 1, Γκόβας 8(1), Καραγιάννης 14, Μπαρδάκας 13,

Αχαγιά΄82 (Γκοργκόλης): Μπουρδάνος 14(2), Σερέτης 9, Κωνσταντινόπουλος 1, Καλογιάνννης 10(2), Τάρναρης 1, Λυμπέρης 17(4), Φραντζής 20.

Νέο Ληξούριο - Χαλάνδρι  78-68

Δεκάλεπτα: 24-21, 46-36, 64-52, 78-68

Διαιτητές: Ντάσης, Ξηροκώστας

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 14(1), Ιωάννου 1, Τρυφωνόπουλος 8, Ρεκουνιώτης 15, Πολίτης 14(2), Θεοδωράκος 11(3), Λαμπρόπουλος 15(1).

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 23(5), Σταθάκης 19(6), Αυγουλάς 1, Μορφωνιός 3(1), Αυδής 4, Μωραῒτης 11(3), Βουλγαράκης 3(1), Θεοδωράκης 4.

ΓΣ Κορωπίου - ΑΟ Γλαύκος 75-60

Δεκάλεπτα: 18-23, 40-39, 56-52, 75-60

Διαιτητές: Xριστινάκης, Kαραμπιτσάκος

Kορωπί (Δρακόπουλος): Iωάννου 12, Nτέλλας, Tετζεράκης, Kατωπόδης 20(3), Kεχρής, Kοκκορόγιαννης 10, Kούτρας, Mερκούρης 6, Aργυρόπουλος, Kλασίδης, Kουτουφάς 19(2), Σταμάτης 8.

Γλαύκος (Δερλός): Aναστασόπουλος 6(1), Bουρνάς 14, Tριπολίδης 5(1), Σπύρου 2, Θανόπουλος 17(4), Παπαβασιλόπουλος 6, Σουντρής, Λαμπρόπουλος 4, Xατζηκλάφας, Iωαννίδης, Δημάκος 6, Kουκουλομμάτης.

ΑΟ Ερμιόνης - ΑΟ Ακράτα 76-70

Δεκάλεπτα: 22-19, 43-36, 63-51, 76-70

Διαιτητές: Μαρτινάκος, Αγγελής

ΑΟΕ (Ζωντός): Ευστρατίου 5(1), Αγγελής 17(2), Θωμάς 2, Οργκεστ 3, Γκολέμης 5(1), Κεφαλάς 16(1), Προσιλής, Κατσαβέλας, Ευστρατίου 2, Σαρικάς 17(2), Κορίζης 9, Πούλης.

Ακράτα (Ζίζηλας): Δορλής 14(1), Σαχίτι, Πετρόπουλος, Μουρατίδης 20(1), Κατωπόδης 6(1), Πολυδέρας 8(2), Βασιλάτος, Κώστας, Γιαννούλης 11, Μάλλης 2, Κυρίτσης 2, Γιόβας 7(2).

ΑΟ Π. Φαλήρου - ΑΕΝ Κηφισιάς 84-71

Δεκάλεπτα: 21-18, 47-31, 68-52, 84-71

Διαιτητές: Χρηστίδης, Μαυρέλης

Παλαιό Φάληρο (Παπαδάτος): Βαλιώτης 4, Βαϊδάκης 18(2), Μαυροειδή 2, Πρόγκας 15(1), Γραμματικός 21(3), Τσορμπατζόγλου 2, Σολωμός 4, Αγγελόπουλος 7(2), Τσαπρούνης 11, Λάμπρου.

Κηφισιά (Λαδίκος): Δουβλής 5, Μοσχοβίτης 15, Μακρυγιάννης 9(1), Γιαννούτσος , Πρέκας, Μανούσος 17, Γούνης 1, Σπαχιγάι 2, Οικονόμου 13, Μιχαλάκης 6, Γιακουμής, Φασιανός 3(1).

 

Βαθμολογία

Κορωπί 2 1-0

ΑΟ Ερμιόνης 2 1-0

Νέο Ληξούριο 2 1-0

ΚΑΟ Κορίνθου 2 1-0

ΑΟΠ Φαλήρου 2 1-0

Ηλυσιακός 2 1-0

Αχαγιά 82 2 1-0

Γλαύκος 1 0-1

Ακράτα 1 0-1

Χαλάνδρι 1 0-1

Τρίπολη 1 0-1

ΑΕΝΚ 1 0-1

Άρης Νικαίας 1 0-1

Παναχαϊκή 1 0-1

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 20/10)

Ακράτα - Κορωπί

Χαλάνδρι - ΑΟ Ερμιόνης

ΚΑΟ Κορίνθου - Νέο Ληξούριο

ΑΕΝ Κηφισιάς - ΣΔΥ Τρίπολης

Ηλυσιακός - ΑΟ Π Φαλήρου

Αχαγιά 82 - Άρης Νίκαιας

Γλαύκος - Παναχαϊκή

Προσθήκη σχολίου

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.

Επιστροφή στην κορυφή

Διαβάστε επίσης...