Menu
RSS
Σάββατο, 16/11/2019
kalimera-arkadia logo
kalimera Arkadia Facebook pageKalimera Arkadia TwitterKalimera Arkadia YouTube channel
ΚΤΕΛ Αρκαδίας
komis490 1972018

Γ' Εθνική μπάσκετ | Οι Δρομείς ηττήθηκαν από την Παναχαϊκή

Γ' Εθνική μπάσκετ | Οι Δρομείς ηττήθηκαν από την Παναχαϊκή

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΣ Κορωπίου - ΑΕ Νέας Κηφισιάς 106-94

ΑΟ Ερμιόνης - Ηλυσιακός ΑΟ 83-86

ΝΕΟ Ληξουρίου - ΑΟ Αχαγιά 82  84-58

ΣΔΥ Τρίπολης - Παναχαϊκή ΓΕ 55-68

ΑΟ Π. Φαλήρου - Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 79-66

ΑΟ Γλαύκος - ΑΟΚ Χαλάνδρι 51-50

ΑΟ Ακράτα - ΚΑΟ Κορίνθου 65-77

Φύλλα αγώνα

ΓΣ Κορωπίου - ΑΕ Νέας Κηφισιάς 106-94

Δεκάλεπτα: 30-23, 53-48, 75-74, 106-94

Διαιτητές: Χρηστίδης, Αγγελής

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου 25(3), Ντέλλας, Κατωπόδης 11(1), Κεχρής 3, Κοκκορόγιαννης 12(2), Κούτρας 4, Τετζεράκης, Αργυρόπουλος 3, Κλασίδης 2, Κουτουφάς 24(2), Σταμάτης 9, Μερκεβίτσιους 12.

Κηφισιά (Λαδίκος): Δούβλης 14, Μοσχοβίτης 10(1), Μακρυγιάννης 15(3), Οικονόμου 24(1), Γιαννούτσος, Πρέκας, Μανούσος 18, Γούνης, Σπαχιγάι, Γιακουμής, Μιχαλάκης 3(1), Φασιανός 10(1).

ΑΟ Ερμιόνης - Ηλυσιακός ΑΟ 83-86

Δεκάλεπτα: 18-17, 38-42, 57-67, 83-86

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Λάμπος

Ερμιόνη (Ζωντός): Πουλής Αν., Ευστρατίου Λ., Σαρικάς 23(3), Αγγελής 22(5), Θωμάς, Χασά 15, Γκολέμης 1, Προσίλης 3(1), Ευστρατίου Π. 17, Κατσαβέλας 2.

Ηλυσιακός (Καυκής): Γραμματικάς 4, Κελαϊδής 37(8), Μπινιάκου, Μαραγκουδάκης 2, Κωτσόπουλος 13(3), Κολτήρης, Πλευράκης, Ετζιάκα 9, Ουαντίτζο 6, Μπάτζιος 10, Ταταράκης 2, Παντούρης 3.

ΝΕΟ Ληξουρίου - ΑΟ Αχαγιά 82  84-58

Δεκάλεπτα: 25-15, 53-34, 70-44, 84-58

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Κοτσώνης

ΝΕΟ Ληξουρίου (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 7(1), Ιωάννου 8(2), Συνοδινός 3(1), Τρυφωνόπουλος 16, Ρεκουνιώτης; 18, Πολίτης 15(2), Θεοδωράκος 19(5), Λαμπρόπουλος5(1), Πυλαρινός, Μπέτι.

Αχαγιά (Γκοργκόλης): Τασσόπουλος16, Μπουρδάνος 8(1), Σερέτης 13(1), Κωνσταντινόπουλος 4, Καλογιάννης 4 (1), Γούτης 2, Χριστοδουλόπουλος, Φρατζής 11(2) , Λυμπέρης, Ταρνάρης.

ΑΟ Ακράτα - ΚΑΟ Κορίνθου 65-77

Δεκάλεπτα: 17-20, 36-42, 49-57, 65-77

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Χουγιάζος

Ακράτα (Βαρβιτσιώτης): Δορλής 5(1), Μουρατίδης 21(2), Κατωπόδης 17(1), Πολυδεράς, Κώστα 3(1), Γιαννούλης 13, Μαλλάς 4(1), Κυρίτσης, Γιόβας 2.

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπούτρης 2, Δανίκας, Αναγνωστάκης 2, Κόης 13(2), Τζαϊδάς 6, Αυγενικός 7, Περρωτής 19, Μίτσου, Αδαμόπουλος 12, Κωνσταντίνου 15(4). 

ΑΟ Π. Φαλήρου - Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 79-66

Δεκάλεπτα: 21-14, 41-30, 54-50, 79-66

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Πετράκης

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Βαλιώτης 5(1), Βαϊδάκης 13, Πρόγκας 4, Γραμματικός 8(1), Βούζας 9(3), Αγγελόπουλος 9, Τσαπρούνης 15(1), Σολωμός 13, Ανδρεάτος 3.

Άρης Νίκαιας (Καράμπελας): Σκάνδαλος 19,Τζώρτζης, Παπαγεωργίου, Καραβανάς, Θεοδωράκος 2, Αλτσαντζής 2, Πρίτσος 18, Κόλλιας 10, Χαντζόγλου 8(2), Λαζαρίδης 3(1), Πεταλάς 4.

ΣΔΥ Τρίπολης - Παναχαϊκή ΓΕ 55-68

Δεκάλεπτα: 11-27, 20-38, 36-56, 55-68 

Διαιτητές: Μαρτινάκος, Αναστασόπουλος

ΣΔΥ Τρίπολης (Αλικάκος): Σακελλαράκος 3, Χατζόπουλος 9, Χρονόπουλος 2, Καλούλι 5, Παππάς, Νταγιάντης , Μπαλλής 15, Σινανάι 2, Σπυράκος 4, Καρλής 10, Καραγιάννης , Αγγουράς 1.

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 22(3), Νικολάου , Τσουλέας, Χρυσανθόπουλος 4(1), Κουμανιώτης, Λυμπερέας 2, Γκόβας 13(3), Καραγιάννης 4, Μπαρδάκης 18, Βανδώρος 4.

Βαθμολογία

1. ΝEO Ληξουρίου 9

2. Κορωπί 9

3. ΚΑΟ Κορίνθου 9

4. Ηλυσιακός 9

5. Γλαύκος 8

6. ΑΕΝΚ 7

7. Παναχαϊκή 7

8. ΑΟ Π. Φαλήρου 7

9. Χαλάνδρι 6

10. Άρης Νίκαιας 6

11. ΑΟ Ερμιόνης 6

12. Ακράτα 6

13. Αχαγιά ’82 5

14. Τρίπολη 5

* Δύο αγώνες λιγότερους έχει η Αχαγιά. Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Άρης Νικαίας και Π. Φάληρο.

Επόμενη αγωνιστική (6η, 24/11)

Ηλυσιακός - Κορωπί

Αχαγιά 82 - ΑΟ Ερμιόνης

Παναχαϊκή - ΝΕΟ Ληξουρίου

Άρης Νικαίας - ΣΔΥ Τρίπολης

ΑΟ Π. Φαλήρου - Γλαύκος

ΑΕ Ν. Κηφισιάς - Ακράτα

ΚΑΟ Κορίνθου - Χαλάνδρι

Προσθήκη σχολίου

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.

Επιστροφή στην κορυφή

Διαβάστε επίσης...