Menu
RSS
Τετάρτη, 03/06/2020
kalimera-arkadia logo
kalimera Arkadia Facebook pageKalimera Arkadia TwitterKalimera Arkadia YouTube channel
ΚΤΕΛ Αρκαδίας
komis490 1972018

Ήττα στο τέλος για τους Δρομείς ...

Ήττα στο τέλος για τους Δρομείς ...

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 8η αγωνιστική των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Παναχαϊκή ΓΕ - ΓΣ Κορωπίου 75-59

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ - ΑΟ Ερμιόνης 94-66

ΑΟ Π. Φαλήρου - ΝΕΟ Ληξουρίου 67-65 (παρ.)

ΣΔΥ Τρίπολης - ΑΟ Γλαύκος 63-74

ΑΟ Αχαγιά 82 - ΑΟ Ακράτα 67-57

Ηλυσιακός ΑΟ - ΑΟΚ Χαλάνδρι 74-63 (παρ.)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς - ΚΑΟ Κορίνθου 68-75

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟ Π. Φαλήρου - ΝΕΟ Ληξουρίου 67-65 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 19-16, 32-23, 48-41, 59-59 (κ.α.), 67-65

Διαιτητές: Κοντίλης, Νάστος

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 4, Μαυροειδής 4, Πρόγκας 4, Γραμματικός 19(3), Τσορμπατζιόγλου 4, Βαλιώτης 2, Βούζας 5(1), Σολωμός 20, Αγγελόπουλος 5(1), Ανδρεάτος, Τσαπρούνης.

ΝΕΟ Ληξουρίου (Τζουγανάτος): Αντωνάτος Γ. 10, Ιωάννου, Τριφωνόπουλος 8, Ρεκουνιώτης 15, Πολίτης 15(3), Λαμπρόπουλος 9(1), Πορτελάνος 2, Θεοδωράκος 6(2).

 

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ - ΑΟ Ερμιόνης 94-66

Δεκάλεπτα: 24-18, 50-38, 73-53, 94-66

Διαιτητές: Λογοθέτης, Λεβεντάκος

Άρης (Καράμπελας): Σκάνδαλος 18(3), Τζώρτζης 9(3), Παπαγεωργίου, Καραβανάς 10(1), Θεοδωράκος 6(2), Γαλίτης, Πρίτσος 2193), Κόλλιας 8, Χαντζόγλου 2, Λαζαρίδης 8(1), Πεταλάς 5(1), Αλτσαντζής 7(1).

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Π., Αγγελής 11(1), Θωμάς, Χασά 10(1), Γκολέμης, Σαρικάς 12, Προσίλης 3(1), Πουλής Α., Ευστρατίου Παν. 6, Κατσαβέλης, Κοριζής 19, Πουλής Ι. 2.  

 

Ηλυσιακός ΑΟ - ΑΟΚ Χαλάνδρι 74-63 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 16-14, 29-28, 51-46, 58-58 (κ.α), 74-63

Ηλυσιακός ΑΟ (Λιτόπουλος): Γραμματίκας 3(1), Κελαϊδής 27(6), Φώτσης 12(1), Μπινιάκου, Κωτσόπουλος 17(2), Πλευράκης 8(2), Οουντίντζο-Βλαδίτσης, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 2, Μπάζιος 5(1), Ετζιάκα, Παντζούρης.

ΑΟΚ Χαλανδρίου (Στεφανάκος): Κονδύλης 18(4), Ανδρουλάκης 2, Αυγουλάς 1, Μακρής , Μορφονιός 16(2), Γιαννόπουλος, Δεμέναγας, Αυδής 14, Μωραΐτης 4(1), Βουλγαράκης, Θεοδωράκης 5, Βαρσάμος 3(1).

 

ΑΟ Αχαγιά 82 - ΑΟ Ακράτα 67-57

Δεκάλεπτα: 14-11, 30-23, 47-45, 67-57

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Πολυχρόνης

Αχαγιά 82 (Μπαζίνας): Τασσόπουλος 10, Μπουρδάνος 9(1), Σερέτης 22(2), Κωνσταντινόπουλος, Καλογιάννης, Γκουτής, Φραντζής 11(1), Μίχος, Ταρναρής 4, Χριστοδουλόπουλος 2, Λυμπέρης 9.

Ακράτα (Ζίζηλας): Κώστα 2, Μουρατίδης 15(2), Κατωπόδης 13(1), Κυρίτσης 7(2), Γιόβας 10(1), Δορλής 7(1), Βασιλάτος 3(1).

 

Παναχαϊκή ΓΕ - ΓΣ Κορωπίου 75-59

Δεκάλεπτα: 17-12, 34-27, 54-42, 75-59

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Σκανδαλάκης

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 12(2), Γατσούλης 3(1), Τσουλέας 2, Χρυσανθόπουλος, Παπανικολόπουλος 14(2), Λυμπερέας 4, Γκόβας 19(3), Καραγιάννης 15, Μπαρδάκας 6, Κουμανιώτης.

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου, Κατωπόδης 9(3), Τετζεράκης, Κεχρής 2, Μερκούρης 11(1), Κουτουφάς 15(2), Κλασσίδης 1, Μερκεβίτσιους 13, Αργυρόπουλος 2, Κούτρας 8.

 

ΣΔΥ Τρίπολης - ΑΟ Γλαύκος 63-74

Δεκάλεπτα: 24-9, 34-27, 52-52, 63-74

Διαιτητές: Γαρίνη, Κηπώσης

Δρομείς Τρίπολης (Μπαλής): Χατζόπουλος 12(1), Καλούλης 2, Παππάς 3(1), Καραγιάννης, Μπαλής 10, Σινανάι 5(1), Σπυράκος 2, Μπουρής 17(5), Καρλής 5, Αγγουράς 7(1).

Γλαύκος (Δεράος): Αναστασόπουλος 18(4), Ανδρ. Βουρνάς 20(2), Τριπολίδης, Θανόπουλος 13(2), Παπαβασιλόπουλος 10, Λαμπρόπουλος 2, Χατζηκάλφας, Δημάκος 6, Κουκουλομάτης 5(1).

 

ΑΕ Ν. Κηφισιάς - ΚΑΟ Κορίνθου 68-75

Δεκάλεπτα: 16-13, 33-33, 49-54, 68-75

Ν. Κηφισιά (Λαδικός): Δούβλης 2, Μοσχοβίτης 16(1), Μακρυγιάννης 17(3),Οικονόμου 8(1), Πρέκας, Μανούσος 18, Μιχαλάκης 5, Φασιανός 2, Αλετράς, Σπαχιγάι, Μαντζάκος, Γιακουμής.

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπούτρης, Δανίκας 2, Αναγνωστάκης 11, Τζαϊδάς 4, Αυγενικός 6, Περρωτής 22, Μήτσου 1, Κόης, Αδαμόπουλος 16(1), Κωνσταντίνου 13(3).

 

Βαθμολογία

1. ΑΟ. Π. Φάληρο 15

2. ΚΑΟ Κορίνθου 15

3.  Νέο Ληξούριο 14

4. Κορωπί 14

5. Ηλυσιακός 14

6. Αχαγιά ’82 13

7. Παναχαϊκή 12

8. Άρης Νίκαιας 12

9. Γλαύκος 12

10. Ν. Κηφισιά 11

11. Χαλάνδρι 10

12. Ακράτα 9

13. ΑΟ Ερμιόνης 9

14. Τρίπολη 8

 

Επόμενη αγωνιστική (9η, 15/12)

Κορωπί - Άρης Νίκαιας

Ερμιονίδα - ΑΟ Π. Φαλήρου

Ληξούρι – Τρίπολη

Γλαύκος - Ν. Κηφισιά

Ακράτα - Παναχαϊκή

Χαλάνδρι - Αχαγιά 82

Κόρινθος – Ηλυσιακός

Προσθήκη σχολίου

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.

Επιστροφή στην κορυφή

Διαβάστε επίσης...