Menu
RSS
Τετάρτη, 03/06/2020
kalimera-arkadia logo
kalimera Arkadia Facebook pageKalimera Arkadia TwitterKalimera Arkadia YouTube channel
ΚΤΕΛ Αρκαδίας
komis490 1972018

Γ' Εθνική Μπάσκετ | Ήττα στις λεπτομέρειες για τους Δρομείς

Γ' Εθνική Μπάσκετ | Ήττα στις λεπτομέρειες για τους Δρομείς

Ένα πραηματικό ντέρμπι έγινε την Κυριακή στο ΔΑΚ Τρίπολης, με τους Δρομείς να παλεύουν ως το τέλος και να χάνουν στις λεπτομέρειες από την Ακράτα.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΝΕΟ Ληξουρίου - ΓΣ Κορωπίου 77-71

ΑΟ Ερμιόνης - ΑΟ Γλαύκος 69-76

ΣΔΥ Τρίπολης - ΑΟ Ακράτα 74-78

Άρης Νίκαιας - ΚΑΟ Κορίνθου 79-75

Παναχαϊκή ΓΕ - ΑΕΝ Κηφισιάς 73-77

ΑΟ Αχαγιά 82’ - Ηλυσιακός ΑΟ 79-84

ΑΟ Π. Φαλήρου - ΑΟΚ Χαλάνδρι (15/1)

 

Φύλλα αγώνα

Άρης Νίκαιας - ΚΑΟ Κορίνθου 79-75

Δεκάλεπτα: 24-24, 41-48, 59-65, 79-75

Διαιτητές: Κατσαπρακάκης, Καρανικόλα

Άρης Νικαίας (Καράμπελας): Σκάνδαλος 16(1), Τζώρτζης 5(1), Παπαγεωργίου, Καραβανάς, Θεοδωράκος 9(1), Μπουρίτης, Πρίτσος 15, Κόλλιας 22, Χαντζόγλου 8(2), Λαζαρίδης 4(1), Αλτσαντζής, Βλάμης.

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπούτρης 2, Μακρής, Δανίκας 4, Αναγνωστάκης 14(1), Κόης 12(1), Τζαϊδάς 2, Αυγενικός 5(1), Λάκοβ, Αδαμόπουλος, Κωνσταντίνου 15(4).

 

ΑΟ Ερμιόνης - ΑΟ Γλαύκος 69-76

Δεκάλεπτα: 15-15, 38-39, 57-60, 69-76

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Παπαδόπουλος Χρ.

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Σαρικάς 8, Ευστρατίου Πετ., Αγγελής 19(2), Θωμάς 2, Χασά 18, Γκολέμης 6(2), Προσίλης, Ευστρατίου Παν. 12, Κοριζής 4, Πούλης.

Γλαύκος (Δεράος): Αναστασόπουλος 10(2), Βουρνάς 25(5), Τριπολίδης, Θανόπουλος 26(4), Παπαβασιλόπουλος 3, Λαμπρόπουλος 4, Χατζηκάλφας, Γαλάνης 2, Δημάκος 4, Κουκουλομάτης 2.

 

ΑΟ Αχαγιά 82’ - Ηλυσιακός ΑΟ 79-84

Δεκάλεπτα: 20-20, 42-42, 62-63, 79-84

Διαιτητές: Μαντήλας, Ντάνος

Αχαγιά ’82 (Μπαζίνας): Τασσόπουλος 17(1), Μπουρδάνος 26(4), Σερέτης, Κωνσταντινόπουλος 5(1), Καλογιάννης 3(1), Φραντζής 18(2), Τάρναρης, Χριστοδουλόπουλος 2, Λυμπέρης 8.

Ηλυσιακός (Καυκής): Γραμματίκας 10(2), Κελαϊδής 28(5), Κωτσόπουλος 4(1), Πλευράκης 5(1), Οουντίντζο 4, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 2, Μπάζιος 8, Ετζιάκα 14, Παντζούρης 9(1).

 

Παναχαϊκή ΓΕ - ΑΕΝ Κηφισιάς 73-77

Δεκάλεπτα: 17-18, 41-39, 58-61, 73-77

Διαιτητές: Ασημακάκη, Ντάσης

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 13, Γατσούλης, Νικολάου 6, Τσουλέας 5, Παπανικολόπουλος 2, Λυμπερέας 2, Γκόβας 19(3), Καραγιάννης 7, Μπαρδάκας 18.

Ν. Κηφισιά (Λαδικός): Δούβλης 3, Μοσχοβίτης 13(3), Μακρυγιάννης 2, Οικονόμου 31, Μανούσος 12, Μιχαλάκης 12(4), Φασιανός 2.

 

ΝΕΟ Ληξουρίου - ΓΣ Κορωπίου 77-71

Δεκάλεπτα: 30-18, 47-41, 67-58, 77-71

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Διαμαντής

Ληξούρι  (Τζουγανάτος): Αντωνάτος Γ. 6(2), Ιωάννου 5(1), Αντωνάτος Ηλ., Συνοδινός, Τρυφωνόπουλος 8, Ρεκουνιώτης 14, Πολίτης 24(5), Θεοδωράκος 13(2), Βανδώρος, Λαμπρόπουλος 5, Πορτελάνος 2, Μπέτι.

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου 14(1), Παπαϊωάννου, Αντωνόπουλος, Κατωπόδης 9(1), Κεχρής 16(2), Τετζεράκης 4, Γκιόκας 4, Νικόπουλος, Κλασίδης 12(4), Κουτουφάς 8, Σταμάτης 4.

 

Βαθμολογία

1. Ηλυσιακός 22

2.  ΑΟ. Π. Φάληρο 21

3.  ΝΕΟ Ληξουρίου 20

4.  Άρης Νίκαιας 20

5.  ΚΑΟ Κορίνθου 20

6. Αχαγιά ’82 19

7. 12Κορωπί 19

8. Παναχαϊκή 18

9. ΑΕΝΚ 17

10. Γλαύκος 17

11. Ακράτα 14

12. Χαλάνδρι 13

13.  Τρίπολη 13

14. ΑΟ Ερμιόνης 13

*Χαλάνδρι, Γλαύκος, Ληξούρι και Π. Φάληρο έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 19/1)

Κορωπί - Ερμιονίδα

Γλαύκος - Αχαγιά

Ακράτα - Ληξούρι

Χαλάνδρι - Τρίπολη

Κόρινθος – Π.Φάληρο

Ν.Κηφισιά - Άρης Νίκαιας

Ηλυσιακός – Παναχαϊκή

Προσθήκη σχολίου

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.

Επιστροφή στην κορυφή

Διαβάστε επίσης...