Πέμπτη, 28/03/2024

Μεγάλη νίκη για την Κ19 του Αστέρα απέναντι στον ΠΑΟ! (εικόνες)

Σπουδαία νίκη της ομάδας Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ, η οποία επικράτησε με 1-0 του Παναθηναϊκού, σε αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Οι κιτρινομπλέ μπήκαν πολύ καλά στο παιχνίδι. Στο 8' είχαν ευκαιρία με τον Κανελλόπουλο και στο 18' άνοιξαν το σκορ. Ο Γλυνός έκανε την σέντρα και ο Χριστόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στο 35' κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Τζίμας δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Τζίμας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ, όμως, κράτησε τη σπουδαία νίκη μέχρι το τέλος, επί ενός αντιπάλου ο οποίος βρίσκεται στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.