Menu
RSS
Τετάρτη, 08/04/2020
kalimera-arkadia logo
kalimera Arkadia Facebook pageKalimera Arkadia TwitterKalimera Arkadia YouTube channel
ΚΤΕΛ Αρκαδίας
komis490 1972018

Ήττα για τους Δρομείς από την Αχαγιά

Ήττα για τους Δρομείς από την Αχαγιά

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΣ Κορωπίου - ΚΑΟ Κορίνθου 77-86

ΑΟ Ερμιόνης - ΑΕ Ν. Κηφισιάς 63-86

ΝΕΟ Ληξουρίου - Ηλυσιακός ΑΟ 79-58

ΣΔΥ Τρίπολης - ΑΟ Αχαγιά ΄82 70-77

ΑΟ Π. Φαλήρου - Παναχαϊκή ΓΕ 82-80 (β’ παρ.)

ΑΟ Γλαύκος - Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 73-80

ΑΟ Ακράτα - ΑΟΚ Χαλάνδρι 72-82

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟ Π. Φαλήρου - Παναχαϊκή ΓΕ 82-80 (β’ παρ.)

Δεκάλεπτα: 22-16, 34-30, 44-47, 59-59 (κ.α.), 70-70 (α΄ παρ.), 82-80 (β΄ παρ.)

Διαιτητές: Κώτσου, Ξυλάς

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 9, Γραμματικός 20(4), Τσαπρούνης 6, Βαλιώτης 2, Καψαρίδης 7, Βούζας 8(1), Σολωμός 26, Τζορμπατζόγλου 4.

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 16, Βανδώρος, Γατσούλης, Νικολάου 12, Λυμπερέας 4, Γκόβας 23(4), Μπαρδάκας 15.

 

ΝΕΟ Ληξουρίου - Ηλυσιακός ΑΟ 79-58

Δεκάλεπτα: 26-10, 44-31, 56-53, 79-58

Διαιτητές: Ρίζος, Νάστος

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος Γ. 16(1), Ιωάννου 8(2), Αντωνάτος Η., Τρυφωνόπουλος 2, Ρεκουνιώτης 8, Πολίτης 35(6), Θεοδωράκος 10(3),Λαμπρόπουλος, Πορτελάνος.

Ηλυσιακός (Καυκής): Γραμματίκας 11(2),Κελαϊδής 5, Μπινιάκου 4,Κοτσόπουλος 11, Πλευράκης, Οουντίτζο 1, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 2, Μπάζιος, Ετζιάκα 10, Παντζούρης 14(1).

 

ΑΟ Γλαύκος - Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 73-80

Δεκάλεπτα: 20-15, 38-39, 49-63, 73-80

Διαιτητές: Μαντήλας, Διαμαντής

Γλαύκος (Δεράος): Αναστασόπουλος 13(1), Ανδρ. Βουρνάς 16(1), Τριπολίδης, Σπύρου 3(1), Θανόπουλος 14(2), Παπαβασιλόπουλος 5, Λαμπρόπουλος 14, Χατζηκάλφας, Γαλάνης 2, Δημάκος 6, Κουκουλομάτης.

Άρης (Καράμπελας): Σκάνδαλος 18, Τζώρτζης 8(1), Παπαγεωργίου, Καραθανάσης, Θεοδωράκος 5, Πρίτσος 16(1), Κόλλιας 11, Πατζόγλου 2, Λαζαρίδης 15(3), Πεταλάς 5, Βλάμης.

 

ΑΟ Ερμιόνης - ΑΕ Ν. Κηφισιάς 63-86

Δεκάλεπτα: 19-23, 37-42, 53-66, 63-86

Διαιτητές: Ελ Ανυ, Τσακιράκη

Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 7(1), Αγγελής 15(1), Θωμάς 8(1),Χάσα 11, Γκολέμης 7(1),Πουλής Α., Προσίλης 7(1), Σαρίκας 2, Κατσάβελας, Πουλής Α., Κορίζης 5, Πουλής Γ. 1.

Κηφισιά (Λαδικός): Δούβλης 12(1), Μοσχοβίτης 15(2),Μακρυγιάννης 17(5), Οικονόμου 12(1),Φραγκιαδάκης, Πρέκας, Μανούσος 20(1), Μιχαλάκης 2, Γούνης 2, Φασιανός 8(2), Γιακουμής, Μαντζάκος.

 

ΓΣ Κορωπίου - ΚΑΟ Κορίνθου 77-86

Δεκάλεπτα: 22-14, 44-31, 59-59, 77-86

Διαιτητές: Κοντίλης, Κατσαπρακάκης

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου 11(1), Αντωνόπουλος, Κατωπόδης 11(2), Κεχρής 2, Γκιόκας, Κούτρας 3(1), Μερκούρης 8(2), Αργυρόπουλος 4, Κλασίδης, Κουτουφάς 24(1), Παπαδάκης, Μερκεβίτσιους 14.

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπούτρης, Μακρής, Δανίκας 2, Αναγνωστάκης 13, Πάκοβ, Τζαϊδάς, Αυγενικός 11(1), Περρωτής 20, Μήτσου 7(1), Κωνσταντίνου 13(4), Κόης 14(2), Αδαμόπουλος 6(1).

 

Βαθμολογία

1. ΝΕΟ Ληξουρίου 31

2. ΑΟ. Π. Φάληρο 30

3.  Ηλυσιακός 30

4.  ΚΑΟ Κορίνθου 30

5.  Άρης Νίκαιας 27

6. Αχαγιά ’82 27

7. Ν.Κηφισιά 26 

8. Παναχαϊκή 26 

9. Κορωπί 26

10. Γλαύκος 24

11. Ακράτα 21

12. ΑΟ Ερμιόνης 20

13. Χαλάνδρι 20

14.  Τρίπολη 19 (2-15) 17

 

Επόμενη αγωνιστική (18η, 8/3)

Ν.Κηφισιά - Κορωπί

Ηλυσιακός - Ερμιονίδα

Αχαγιά - Ληξούρι

Παναχαϊκή - Τρίπολη

Άρης Νίκαιας - Π.Φάληρο

Χαλάνδρι - Γλαύκος

Κόρινθος - Ακράτα

Προσθήκη σχολίου

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.

Επιστροφή στην κορυφή

Διαβάστε επίσης...