Menu
RSS
Τρίτη, 27/10/2020
kalimera-arkadia logo
kalimera Arkadia Facebook pageKalimera Arkadia TwitterKalimera Arkadia YouTube channel
ΚΤΕΛ Αρκαδίας
komis490 1972018

Με Βόλφσμπουργκ η ΑΕΚ στα πλέι οφ του Europa League

Με Βόλφσμπουργκ η ΑΕΚ στα πλέι οφ του Europa League

Το «βουνό» της Βόλφσμπουργκ θα κληθεί πιθανότατα να ξεπεράσει η ΑΕΚ στα πλέι-οφ του Europa League, εφόσον βέβαια περάσει πρώτα το εμπόδιο της Σαντ Γκάλεν στον Γ΄ προκριματικό γύρο, την ερχόμενη Πέμπτη (24/9). Όπως προέκυψε από την κλήρωση που διενεργήθηκε σήμερα στη Νιόν, ο νικητής του ζευγαριού της Ένωσης θα φιλοξενήσει την 1η Οκτωβρίου την ομάδα που θα επικρατήσει από το ζευγάρι των «λύκων» με την ουκρανική Ντέσνα, με τους Γερμανούς να αποτελούν φυσικά το ακλόνητο φαβορί.

Τα ζευγάρια των πλέι-οφ του Europa League (1/10), όπως προέκυψαν από την κλήρωση που έγινε σήμερα στη Νιόν:

Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)-KF Τίρανα (Αλβανία)
Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Φλοριάνα (Μάλτα) / Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)
Τζουργκάρντεν (Σουηδία) / Κλουζ (Ρουμανία)-Κουόπιο (Φινλανδία) / Σούντουβα (Λιθουανία)
Αραράτ Αρμένια (Αρμενία) / Τσέλιε (Σλοβενία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία)-Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)
Σαράγεβο (Βοσνία) / Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)-Ρίγα (Λετονία) / Σέλτικ (Σκωτία)
Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) / Ντρίτα (Κόσοβο)-Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)
Σερίφ Τιρασπόλ (Μολδαβία) / Ντάνταλκ (Ιρλανδία)-Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε) / Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)
Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) / Μαδέργουελ (Σκωτία)-Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) / Σοντερίσκε (Σουηδία)
Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) / Αλάνιασπορ (Τουρκία)-Μούρα (Σλοβενία) / Αϊντχόφεν (Ολλανδία)
Σαντ Γκάλεν (Ελβετία) / ΑΕΚ-Βόλφσμπουργκ (Γερμανία) / Ντέσνα Τσερνίχιβ (Ουκρανία)
Βασιλεία (Ελβετία) / Ανόρθωση (Κύπρος)-ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) / Β36 (Νησιά Φαρόε)
Σπόρτινγκ Λ. (Πορτογαλία) / Αμπερντίν (Σκωτία)-ΛΑΣΚ (Αυστρία) / Ντουναϊσκα Στρέντα (Σλοβακία)
Σαρλερουά (Βέλγιο) / Παρτιζάν (Σερβία)-Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) / Λεχ Πόζναν (Πολωνία)
Μπεσίκτας (Τουρκία) / Ρίο Άβε (Πορτογαλία)-Μίλαν (Ιταλία) / Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)
Κοπεγχάγη (Δανία) / Πιαστ Γκλίβιτσε (Πολωνία)-Ριέκα (Κροατία) / Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία)
Μάλμε (Σουηδία) / Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Γρανάδα (Ισπανία) / Λοκομοτίβ Τιφλίδας (Γεωργία)
Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία) / Τότεναμ (Αγγλία)-Ροστόφ (Ρωσία) / Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)
Στεάουα (Ρουμανία) / Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)-ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) / Ζρίνσκι (Βοσνία)
Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο) / Βοϊβοντίνα (Σερβία)-Φέχερβναρ (Ουγγαρία) / Ρεμς (Γαλλία)
Βίλεμ (Ολλανδία) / Ρέιντζερς (Σκωτία)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) / Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

 

ΑΠΕ

Προσθήκη σχολίου

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.

Επιστροφή στην κορυφή

Διαβάστε επίσης...