Σάββατο, 04/05/2024

Ήττα για τον Παναρκαδικό από την Σαντορίνη

Η ομάδα της Σαντορίνης το μεσημέρι του Σαββάτου επικράτησε με 3-0 του Παναρκαδικού, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 20ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Παρότι η ομάδα της Σαντορίνης αγωνίστηκε σε ρυθμό ρελαντί δεν άφησε περιθώριο αμφισβήτησης της ανωτερότητας της επικρατώντας στο εξ αναβολής παιχνίδι της 23ης αγωνιστικής του Παναρκαδικού με το σύνηθες σκορ πια στον δεύτερο γύρο το 3-0.

Η ομάδα του Νίκου Παντελή προηγήθηκε στο ημίχρονο με πέναλτι που κέρδισε ο Κρέτση και μετέτρεψε σε γκολ ο μόνιμος εκτελεστής της εσχάτης των ποινών Κώστας Ερρίκος.

Με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για να ακολουθήσουν άλλα δύο τέρματα στην επανάληψη. Το 2-0 έγινε με σουτ του Ζγκούρι στο 54΄ και ο Παπαδόπουλος στο 70΄ διαμόρφωσε το τελικό 3-0 προσθέτοντας ένα ακόμα τέρμα στο ενεργητικό του συνεχίζοντας τις πολύ καλές εμφανίσεις του στο δεύτερο μισό του πρωταθλήματος.

ΑΣ Σαντορίνη 2020: Ντούνης, Ερρίκος, Κουρέλλας, Μπιρμπίλης, Αρκούδας, Σιμιτσής, Κρέτση, Ντρούγκας, Παπαδόπουλος, Ζγκούρη, Συρεγγέλας.

Παναρκαδικός: Δήμας, Λιακόπουλος, Πολίτης, Αλέμης, Νάνος, Κυριάζος, Γλέζος, Πούτσι, Καμπεραϊ, Λαζαρίδης, Λαμτσελάρι.

Πηγή-φωτό: santorinisport