Πέμπτη, 25/04/2024

Μεγάλο «διπλό» για τον Παναρκαδικό μέσα στο Ναύπλιο (εικόνες)!

Μετά από δύο ισοπαλίες ο Παναρκαδικός πέτυχε την πρώτη του νίκη και μάλιστα εκτός έδρας, κερδίζοντας στο Ναύπλιο, τον Πανναυπλιακό, με -12, για τη Γ’ Εθνική.

Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν στο χώρο του κέντρου και έφθασαν σε δίκαιη νίκη. Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1 με γκολ του Σκούφαλη στο 40’για την Τρίπολη και η ισοφάριση στο

42’

για το Ναύπλιο με γκολ του Κετσεντζόγλου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ναυπλίου είχε περισσότερες φάσεις και έπαιξε σε γενικές γραμμές αρκετά καλά. Τελικά η τύχη ευνόησε τον Παναρκαδικό και κατάφερε να κάνει το σκορ 1-2. Με γκολ του Καδά στο 86΄.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Πανναυπλιακός: Μπραϊμλάρι, Μπέλεσης, Τσακνάκης, Γκολέμης Θ., Ευθυμίου, Καραμάνος, Μουσταφάι, Κάπλατζης, Γκολέμης Η., Γεωργιόπουλος, Κετσεντζόγλου

Πάγκος: Διαμαντής, Μιχαλόπουλος, Δρυμούρας, Κατσαούνης, Τσουρδίνης, Κιρβαλίτζε, Κουκούλης.

Παναρκαδικός: Ανδριόλας, Γ. Κυριακόπουλος, Μπούτας, Χατζόπουλος, Δ. Κυριακόπουλος, Παπαζούδης, Σκάρος, Δήμος, Σκούφαλης, Μουστόγιαννης, Ντινιωτάκης

Πάγκος: Γαλάνης, Καδάς, Λυράκης, Μάρκος, Μέλλος, Μπεντεβής, Σταθουλόπουλος.