Τρίτη, 23/04/2024

Εξάρα από τον ΠΑΟΚ για την Κ20 του Αστέρα Τρίπολης...

Με έξι γκολ και θύμα τον Αστέρα Τρίπολης αντέδρασε η Κ20 του ΠΑΟΚ στην εντός έδρας ήττα από τον Παναθηναϊκό. Παίζοντας στο Πρόχωμα η ομάδα του Ίβιτς κέρδισε με 6-1 την ομάδα από την Αρκαδία που έκανε το λάθος να προηγηθεί στο 2' της αναμέτρησης. Δεκαπέντε λεπτά αργότερα ο Κουλούρης ισοφάρισε σε 1-1 και ο Πόζογλου στο 25΄ έκανε την ανατροπή με το 2-1 να είναι και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο 48' ο Βασίλης Παπαδόπουλος έδωσε προβάδισμα δυο γκολ στον ΠΑΟΚ κάνοντας το 3-1 ενώ το 4-1  σημειώθηκε από τον Τσολακίδη στο 54'. Ο Πόζογλου στο 76΄ πέτυχε το δεύτερο του γκολ με πλασέ και ο δείκτης του σκορ πήγε στο 5-1.  Στο 91΄ ο Τσελεπίδης διαμόρφωσε το τελικό 6-1. Με αυτή τη νίκη ο ΠΑΟΚ διεύρυνε στους πέντε βαθμούς τη διαφορά του από τον δεύτερο Ολυμπιακό. Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:  Σοϊλεμέζογλου, Πούγγουρας, Βασαΐτης, Αναστασίου, Τοπαλίδης (79' Τσελεπίδης), Πολύζος, Πιαστόπουλος (57' Σαββίδης), Πόζογλου, Κουλούρης (64' Ταουσιάνης), Παπαδόπουλος Β., Τσολακίδης.