Κυριακή, 19/05/2024

Γυναικείο μπάσκετ - Με τη νίκη επιστρέφει από το Περιστέρι η ΓΕΑ!

Μία πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη κατάφερε να σημειώσει η ομάδα της Γυμναστικής Ένωσης Αρκαδίας στην ουδέτερη έδρα του Περιστερίου απέναντι στην γηπεδούχο ομάδα του Εύνικου με σκορ 45-49. Μία αναμέτρηση η οποία παρουσίασε πολύ μεγάλο αγωνιστικό ενδιαφέρον και αρκετές διακυμάνσεις στην εξέλιξή του, που ωστόσο βρήκε εν τέλει νικήτρια την Αρκαδική ομάδα.

Η Γ.Ε.Α. ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι, αλλά στη συνέχεια ο εκνευρισμός και η έλλειψη συγκέντρωσης την βρήκε πίσω στο σκορ. Στην επανάληψη οι δύο ομάδες συνέχισαν να βρίσκονται κοντά στο σκορ και να διεκδικούν από κοινού το ροζ φύλλο αγώνος. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα της Γ.Ε.Αρκαδίας όμως ήταν αυτή που με ουσιαστικές επιθέσεις κατάφερε να φτάσει σε μία πολύ σημαντική νίκη με 45-49 στο δεύτερο ουσιαστικά παιχνίδι πρωταθλήματος που δίνει η ομάδα την τρέχουσα σεζόν για την Α2 Εθνική.