Λαμπρόπουλος: «Η Περιφέρεια δίπλα στα αθλητικά /ποδοσφαιρικά σωματεία της Αρκαδίας»
![Λαμπρόπουλος: «Η Περιφέρεια δίπλα στα αθλητικά /ποδοσφαιρικά σωματεία της Αρκαδίας»](/media/k2/items/cache/ed9c140208302d9ff36044fc85f76d56_L.jpg)
Η στήριξη μας στον αθλητισμό ( ερασιτεχνικό και επαγγελματικό)και ιδιαίτερα στο τοπικό ποδόσφαιρο, είναι έμπρακτη και αποδεικνύεται καθημερινά με τις συνεχείς παρεμβάσεις μας στα γήπεδα της περιοχής μας.
Αυτό ανέφερε ο Αντιπεριφερειάρχης Διοίκησης, Οικονομίας, Παιδείας, Δίκαιης Μετάβασης(Μεγαλόπολη) και ΣΔΙΤ Απορριμμάτων, κ Χρήστος Λαμπρόπουλος με αφορμή την παρουσία του στην κοπή της βασιλόπιτας της ΕΠΣ Αρκαδίας.
Στην ίδια εκδήλωση παρόντες ήταν ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας και ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Αρκαδίας Μανώλης Σκαντζός.
Ο κ. Λαμπρόπουλος απαρίθμησε μερικές από τις παρεμβάσεις που έχουν γίνει στα γήπεδα της Αρκαδίας.
Ενδεικτικά, στο γήπεδο της ΕΠΣΑ στη Νεστάνη, στο γήπεδο Φιλικών, στο γήπεδο της Δημητσάνας καθώς και στο γήπεδο Μεγαλόπολης, ενώ διάφορα έργα όπως ο ηλεκτροφωτισμός πραγματοποιούνται σε πολλές αθλητικές εγκαταστάσεις στο σύνολο της Περιφερειακής ενότητας.
«Ο αθλητισμός κυρίως στην ερασιτεχνική του μορφή χρειάζεται τη στήριξη όλων μας» κατέληξε ο κ. Λαμπρόπουλος αφού αποτελεί μία από τις πιο χρήσιμες για « νου και σώμα» δραστηριότητες, όταν φυσικά διαπνέεται από το ‘’ ιδεώδες της ευγενούς άμιλλας’’.
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!
1 σχόλιο
-
Όλα τα αθλητικά έργα είναι έργα Τατούλη . Εσείς κύριε Λαμπρόπουλε απλώς τα καθυστερήσατε .