Αθλητικός εξοπλισμός από την Περιφέρεια Πελοποννήσου προς τον Δήμο Τρίπολης
![Αθλητικός εξοπλισμός από την Περιφέρεια Πελοποννήσου προς τον Δήμο Τρίπολης](/media/k2/items/cache/0af172ad0dd953aa7f11a82a519e0c01_L.jpg)
Στην διάθεση αθλητικού εξοπλισμού στον Δήμο Τρίπολης για την ενίσχυση του κλασικού αθλητισμού προέβη η Περιφέρεια Πελοποννήσου, με την υπογραφή σήμερα, Πέμπτη 1η Ιουνίου, του σχετικού πρωτοκόλλου από τον περιφερειάρχη Παναγιώτη Νίκα και τον αντιδήμαρχο Τρίπολης Δημήτρη Μακαρούνη, αρμόδιο για θέματα Παιδείας και Αθλητισμού.
Το εν λόγω υλικό, όπως δήλωσε ο περιφερειάρχης Πελοποννήσου, αποτελεί μέρος από προμήθεια αθλητικού εξοπλισμού, προϋπολογισμού 250.000 ευρώ, στην οποία προέβη η Περιφέρεια με σκοπό την ενίσχυση – κυρίως- του κλασικού αθλητισμού και τα οποία θα διατεθούν εκ μέρους της σε ΟΤΑ και αθλητικούς συλλόγους που διατηρούν τμήματα κλασικού αθλητισμού.
Πιο κάτω μπορείτε να δείτε τα αθλητικά είδη που διέθεσε η Περιφέρεια Πελοποννήσου στον Δήμο Τρίπολης:
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!
1 σχόλιο
-
Δώσε νικα λεφτά για έργα το τζιουμη κάνε προγραμματικες με το δήμο τριπολης και θα σου πει ευχαριστώ ο τζιουμης όπως έκανε με το δρόμο της επάνω χρεπας, το γήπεδο λεβιδιου, τις αναπλασεις από το ταπτοκ σε νεστανη και λεβιδι, τη προγραμματικη για την Αγία Αικατερίνη εχθές και τόσα άλλα που τα παρουσιάζει ως δικά του και ουδείς λόγος για την περιφέρεια. Αλλά έχουν γνώση οι φύλακες και θα παρουσιαστούν ένα προς ένα να δούμε τι θα πει τότε ο δήμαρχος