Το βίντεο με την "εξάρα" της γυναικείας ομάδας του Αστέρα Τρίπολης!
![Το βίντεο με την "εξάρα" της γυναικείας ομάδας του Αστέρα Τρίπολης!](/media/k2/items/cache/29658ba4e9c224932136808bf97ad278_L.jpg)
Η ομάδα γυναικών του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε με 6-1 της Ολυμπιάδας Υμηττού, σε αγώνα που διεξήχθη στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' Εθνικής Γυναικών.
Οι παίκτριες του ΑΣΤΕΡΑ ήταν καταιγιστικές, είχαν την πρωτοβουλία και προηγήθηκαν με 3-1 στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ της Νεοφύτου στο 5o λεπτό, της Μοσκοφίδου με κεφαλιά στο 38ο και της Durkovic στο 41ο λεπτό με δυνατό σουτ. Οι φιλοξενούμενες είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο 29'.
Στην επανάληψη την σκυτάλη πήρε η Figueiras με γκολ στο 46' με σουτ απο μακρινή απόσταση και το τελικό 6-1 διαμορφώθηκε από τα πολύ όμορφα γκολ της Δρακωνάκη και Γούλα στο 59ο και 65ο λεπτό αντίστοιχα.
Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ
Γρηγοριάδου, Νεοφύτου, Μελισσού, Μendoza, Μιχαλοπούλου, Figueiras, Durkovic, Δρακωνάκη (62' Φακίνου), Γεωργαντζή (53' Μπάσκα), Γούλα (67' Καραγιάννη), Μοσκοφίδου (67' Πάστρα)
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!