Σάββατο, 27/07/2024

Το βίντεο με την "εξάρα" της γυναικείας ομάδας του Αστέρα Τρίπολης!

Η ομάδα γυναικών του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε με 6-1 της Ολυμπιάδας Υμηττού, σε αγώνα που διεξήχθη στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' Εθνικής Γυναικών.

Οι παίκτριες του ΑΣΤΕΡΑ ήταν καταιγιστικές, είχαν την πρωτοβουλία και προηγήθηκαν με 3-1 στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ της Νεοφύτου στο 5o λεπτό, της Μοσκοφίδου με κεφαλιά στο 38ο και της Durkovic στο 41ο λεπτό με δυνατό σουτ. Οι φιλοξενούμενες είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο 29'.
Στην επανάληψη την σκυτάλη πήρε η Figueiras με γκολ στο 46' με σουτ απο μακρινή απόσταση και το τελικό 6-1 διαμορφώθηκε από τα πολύ όμορφα γκολ της Δρακωνάκη και Γούλα στο 59ο και 65ο λεπτό αντίστοιχα.