Παναρκαδικός | Το πρόγραμμα για τα μπαράζ ανόδου στη Γ' Εθνική!
![Παναρκαδικός | Το πρόγραμμα για τα μπαράζ ανόδου στη Γ' Εθνική!](/media/k2/items/cache/1ab750662aa2daf7ac50163a13367282_L.jpg)
Ολοκληρώθηκε στο ξενοδοχείο Crowne Plaza η κλήρωση των ομίλων του πρωταθλήματος πρωταθλητριών των ΕΠΣ για τον προβιβασμό στην Γ’ Εθνική της αγωνιστικής περιόδου 2024-25. Η κλήρωση αφορά και τον Παναρκαδικό ο οποίος έχει εξασφαλίσει το πρωτάθλημα στην ΕΠΣ Αρκαδίας.
Την κλήρωση διενήργησε ο τεχνικός διευθυντής εκπαίδευσης της ΕΠΟ Κώστας Τσάνας ενώ την παρουσίαση συντόνισε η δημοσιογράφος Ζέτα Θεοδωρακοπούλου.
Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το πρόγραμμα αγώνων του πρωταθλήματος πρωταθλητριών Ε.Π.Σ. για τον προβιβασμό στη Γ' Εθνική.
Στο ειδικό πρωτάθλημα για τον προβιβασμό στη Γ' Εθνική θα συμμετάσχουν οι 53 πρωταθλήτριες ομάδες των Ε.Π.Σ. και οι 3 δευτεραθλήτριες ομάδες των ιδρυτριών Ενώσεων, δηλαδή συνολικά 56 ομάδες.
Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε ένα γύρο 7 αγωνιστικών (3 αγώνες εντός, 3 αγώνες εκτός, 1 ρεπό). Από τους 8 ομίλους των 7 ομάδων έκαστος, οι οποίοι προέκυψαν από την κλήρωση, θα προβιβασθούν οι 3 πρώτες ομάδες της τελικής βαθμολογικής κατάταξης κάθε ομίλου. Συνολικά 24 ομάδες θα προβιβασθούν από το εν λόγω πρωτάθλημα στην Γ΄ Εθνική κατηγορία για την αγωνιστική περίοδο 2024–25.
Το video της κλήρωσης:
Tags:
Παναρκαδικός,Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!