Παρασκευή, 19/04/2024

Τρία μετάλλια για τον Πέτρο Αγγελόπουλο του ΚΟΑΤ στο Χειμερινό Πρωτάθλημα!

Ο ΚΟΑΤ ανακοίνωσε ότι "σε μία εξαιρετική εμφάνιση οι αθλητές  και οι αθλήτριες μας, ανέβασαν τον ΚΟΑΤ στο βάθρο των νικητών στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Κατηγοριών που πραγματοποιήθηκε το τριήμερο 7-9 Φεβρουαρίου 2014 στον Πειραιά. Στην δεύτερη μεγαλύτερη εγχώρια διοργάνωση της αγωνιστικής χρονιάς οι αθλητές μας κατέκτησαν τρία μετάλλια, βελτίωσαν τις ατομικές τους επιδόσεις και απέδειξαν για άλλη μια φορά πόσο υψηλό είναι το επίπεδο προετοιμασίας της ομάδας μας.

Αναλυτικά, ο Αγγελόπουλος Πέτρος κατέκτησε ένα χρυσό στα 100μ. πρόσθιο, ένα ασημένιο  στα  50μ. πρόσθιο και ένα χάλκινο στα 200μ. πρόσθιο. Ο Κόκκος Θοδωρής κατέκτησε την 4η θέση στα

50 μ.

ελεύθερο και

50 μ.

πεταλούδα και την 8η θέση στα

100 μ.

ελεύθερο. Η Σιψή Κων/να  κατέκτησε την 5η θέση στα 50μ. πρόσθιο και στα 50μ. πεταλούδα και την 9η θέση στα

100 μ.

πρόσθιο. Η Κωτσίρου Βασιλική κατέκτησε την 13η θέση στα 50μ. πρόσθιο και την  18η στα  100μ. πρόσθιο.

Να συγχαρούμε τα παιδιά για τις επιτυχίες τους καθώς και την προπονήτρια της ομάδας κα. Οικονόμου Κωστούλα που προετοιμάζει με τον καλύτερο τρόπο την ομάδα για τις υψηλότερες κολυμβητικές διακρίσεις".