Τετάρτη, 08/05/2024

Μεγάλη νίκη παραμονής σημείωσε ο Αρκαδικός επί της Κορίνθου!

Μία πολύ μεγάλη και ξεκάθαρη νίκη κατάφερε να πετύχει η γυναικεία ομάδα του ΣΕΦΑ Αρκαδικού το βράδυ της Κυριακής στο κλειστό γυμναστήριο του Δημοτικού Αθλητικού Κέντρου Τρίπολης, επικρατώντας με σκορ 3-1 σετ της ομάδας της Κορίνθου!

Μία νίκη η οποία ήρθε μετά από σταδιακά ανοδική απόδοση των «γηπεδούχων» που μπορεί να έχασαν δίκαια το πρώτο σετ, αλλά στη συνέχεια αντέδρασαν ισοφαρίζοντας και στη συνέχεια σ’ ένα εκρηκτικό τρίτο σετ έφεραν τα πάνω-κάτω στο ματς παίρνοντας το προβάδισμα στην αναμέτρηση. Με καλύτερη ψυχολογία και κρίσιμες επιθέσεις στο τέταρτο σετ έφτασαν στην τελική επικράτηση με 3-1 σετ!

Μία μεγάλη νίκη που δίνει τρεις σπουδαίους βαθμούς στον Αρκαδικό οι οποίοι ουσιαστικά τον διατηρούν στην κατηγορία και τον ανεβάζουν στην τέταρτη θέση με 10 βαθμούς με συγκάτοικο την ομάδα της οποίας και επικράτησαν.