Δευτέρα, 17/06/2024

Ισοπαλία για την Κ-20 του Αστέρα (vd)

Ισόπαλη με 0-0 αναδείχθηκε η ομάδα νέων (Κ-20) του Αστέρα με την αντίστοιχη ομάδα του Ατρόμητου, σε ένα παιχνίδι που ο Αστέρας δημιούργησε περισσότερες αξιόλογες ευκαιρίες στα δύο ημίχρονα και είχε πολύ περισσότερες τελικές προσπάθειες από τον αντίπαλο του, χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει.

Ο Αστέρας τελείωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Παπαγγελή στο 82ο λεπτό.

Αστέρας: Παπουρτζής, Γογωνάς, Παπαγγελής, Μάνος, Βαζούκης, Βελισσάρης, Χρήστου (83’ Μαργαρίτης), Κυριακόπουλος, Τσόφλιος, Σαλαπάτας (52’ Γαρυφαλλόπουλος), Άσσεν (60’ Παπαπέτρου).
Ατρόμητος: Θεοδωράκης, Τζιτζικαλάκης, Κατράνης, Μωραίτης (46’ Παταγανάκης), Κωστούλας, Παπασπύρος, Λημνιός, Νάτσος, Παναγιωτόπουλος, Μπαστακός, Τσατσόπουλος.