Πέμπτη, 02/05/2024

Τένις: 10 διακρίσεις για την ΑΕΚ Τρίπολης στο Αrcadian 15

Τένις: 10 διακρίσεις  για την ΑΕΚ Τρίπολης στο Αrcadian 15
Σάρωσαν τα μετάλλια οι αθλητές και οι αθλήτριες του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης στο τουρνουά Arcadian Tennis Open 2015. Την αρχή έκαναν οι μικροί αθλητές του ομίλου που αγωνίστηκαν στην κατηγορία τωνjuniorsκαι τις επιτυχίες ολοκλήρωσαν οι παίχτες της μεγάλης αγωνιστικής ομάδας που συγκέντρωσαν 10 πρώτες θέσεις σε όλες τις κατηγορίες που αγωνίστηκαν.
Πιο συγκεκριμένα στα παιχνίδια του μονού οι αθλητές μας κέρδισαν 5 πρώτες θέσεις.
·        2ηθέση στην κατηγορία των ανδρών 14-34 κατέκτησε ο Βασίλης Παίκουλας,
·        2ηθέση στην κατηγορία των γυναικώνκατέκτησε η Αντωνίου Αναστασία
·        3ηθέση στην κατηγορία των γυναικών κατέκτησε η Γκουντάνη Γιωργία
·        3ηθέση στην κατηγορία των γυναικών κατέκτησε η Καραναγνώστη Μαρία και την
·        1ηθέση στην κατηγορία των ανδρών Consolation 14-34 κατέκτησε ο Κανελλόπουλος Πέτρος.
Πολλές ήταν και οι διακρίσεις του ομίλου στα παιχνίδια των διπλών με 5 πρώτες θέσεις τόσο στα διπλά ανδρών όσο και στα μικτά.
·        2ηθέση στην κατηγορία διπλά ανδρών με τους Μήτσιο Ορέστη και Παίκουλα Βασίλη
·        3ηθέση στην κατηγορία διπλά ανδρών με τους Φωτόπουλο Στάθη και Δελή Κων/νο
·        3ηθέση στην κατηγορία διπλά ανδρών με τους Κανελλόπουλο Πέτρο και Γρηγορίου Νικηφόρο
·        3ηθέση στην κατηγορία μικτά διπλά με τους Καραναγνώστη Μαρία και Παίκουλα Βασίλη και
·        3ηθέση στην κατηγορία μικτά διπλά με τους Αντωνίου Αναστασία και Δελή Κων/νο
Για λεπτομέριες στα αποτελέσματα και τα ταμπλό των αγώνων μπορείτε να πατήσετε στο πιο κάτωlink: http://www.tennisaek.gr/
Η διοίκηση και οι προπονητές του ομίλου συγχαίρουν τους αθλητές της ΑΕΚ Τρίποληςγια τις επιτυχίες τους στο 3ο Arcadian Tennis Open και τους εύχονται καλή αγωνιστική συνέχεια στους επόμενους αγώνες τους, αρχής γενομένης από το 5ο τουρνουά των “Κολοκοτρωνείων 2015”.

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.