Πέμπτη, 18/04/2024

Έχασε ο Παναρκαδικός στην έδρα της Παναχαϊκής

Αποφασιστικό βήμα για την πολυπόθητη άνοδο στην Β’ Εθνική έκανε η Παναχαϊκή. Οι «κοκκινόμαυροι» με μία ακόμα επιβλητική εμφάνιση, επικράτησαν του Παναρκαδικού στην Αγυιά με 3-0.

Η Παναχαϊκή βρήκε ρυθμό την κατάλληλη εποχή κι ενώ την πλησίαζαν, οι διώκτες της και με εντυπωσιακό ποδόσφαιρο πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της και ξέφυγε με διψύφια διαφορά από τους διώκτες της.

Το σκορ άνοιξε ο Σπανός με όμορφη κεφαλιά στο 17ο λεπτό, ενώ ο Ελευθεριάδης είχε δοκάρι στο 33’.

Στον ίδιο ρυθμό κύλησε και το δεύτερο ημίχρονο με την Παναχαϊκή να πετυχαίνει άλλα δύο τέρματα με τους Στεργίδη (66’) και Ελευθεριάδη (80’) και να παίρνει μία εύκολη νίκη που την φέρνει μία ανάσα από την επίτευξη του στόχου της ανόδου.