«Αρκάδων Δρώμενα» | Εθελοντική αιμοδοσία στην Τρίπολη
Προπαραμονή του Αγίου Στυλιανού, προστάτη των παιδιών, ο Πολιτιστικός Λαογραφικός σύλλογος «Αρκάδων Δρώμενα» διοργανώνει, μαζί με το κέντρο αιμοδοσίας του Παναρκαδικού Νοσοκομείου Τρίπολης, εθελοντική αιμοδοσία την Παρασκευή στις 24 Νοεμβρίου και ώρα 9:00 π.μ με 13:00 μ.μ
Η δράση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα του συλλόγου, Αγίου Κωνσταντίνου & Οπλαρχηγού Σεχιώτη και για όσους δεν καταφέρουν να παρευρεθούν την Παρασκευη θα μπορούν να επισκεφθούν το τμήμα αιμοδοσίας στο νοσοκομειο!
Μαζί μας θα είναι και η εθελοντική ομάδα από το τμήμα Νοσηλευτικής Πανεπιστήμιου Πελοποννήσου σε συνεργασία με το ‘Χάρισε Ζωή’ για νέες εγγραφές εθελοντών δοτών μυελού των οστών.
Την προσπάθεια μας θα βοηθήσει το Coppola Bar & CO. όπου θα προμηθεύσει τον απαραίτητο ανεφοδιασμό μετά την αιμοδοσία του κάθε εθελοντή.
Κάθε προσπάθεια είναι πολύτιμη!
Tags:
Αρκάδων Δρώμενα,Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!