Κοινή δράση από το ΚΤΕΛ Αρκαδίας και το Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου
![Κοινή δράση από το ΚΤΕΛ Αρκαδίας και το Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου](/media/k2/items/cache/8b080552c742eed60e0b3391a90c513c_L.jpg)
Η στενή συνεργασία της ΚΤΕΛ Ν. Αρκαδίας Α.Ε. με το Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, με στόχο την εν γένει εξυπηρέτηση των αναγκών των φοιτητών του Πανεπιστημίου, συνεχίζεται με μία ακόμα δράση.
Την Παρασκευή 9 Ιουνίου 2023 πρόκειται να πραγματοποιηθεί επίσκεψη εκπαιδευτικού χαρακτήρα των φοιτητών του Πανεπιστημίου, στο Τεχνολογικό και Πολιτιστικό Πάρκο Λαυρίου.
Η επίσκεψη αυτή υποστηρίζεται θερμά από την ΚΤΕΛ Ν. Αρκαδίας Α.Ε. η οποία προσφέρει τρία πούλμαν για τη μετακίνηση των φοιτητών από την Πελοπόννησο προς το Πάρκο του Λαυρίου.
Με πρωτοβουλία του Πανεπιστημίου αλλά και τη συνδρομή της ΚΤΕΛ Ν. Αρκαδίας Α.Ε, η εκπαιδευτική επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί με δυνατότητα συμμετοχής φοιτητών/τριών του Πανεπιστημίου από την Τρίπολη, την Καλαμάτα και την Πάτρα.
Η δράση αυτή θα δώσει τη δυνατότητα στους φοιτητές και στις φοιτήτριες να γνωρίσουν από κοντά το όραμα και τη στρατηγική των ιδρυτών νεοφυών επιχειρήσεων που στεγάζονται στο Τεχνολογικό Πάρκο, δίνοντάς τους το έναυσμα να αντλήσουν έμπνευση από πετυχημένα παραδείγματα start-up επιχειρήσεων.
Η υλοποίηση μιας τέτοιας δράσης συνιστά ένα από τα πολλά βήματα τόσο για τη σύνδεση του Πανεπιστημίου με την αγορά εργασίας όσο και για τη χάραξη κοινής πολιτικής των θεσμικών εκπροσώπων των φορέων της Τρίπολης.
Σχετικά Άρθρα
- Μικροί και μεγάλοι χόρεψαν Μοραΐτικα, Ηπειρώτικα και Νησιώτικα στη Δημητσάνα!
- Κοινωνική Συμπερίληψη και Ανάπτυξη | Το Όραμα της Περιφέρειας Πελοποννήσου για Άτομα με Αναπηρία
- Βοηθός προπονητή ο Αναστάσης Κατσαρός στην ΑΕΚ Τρίπολης
- Είσαι νέος φοιτητής στην Τρίπολη και ψάχνεις για "σπίτι"; Η οικογένεια των Προσκόπων της Τρίπολης σε περιμένει!
- Ο Δήμος Βόρειας Κυνουρίας διοργανώνει το 3o Φεστιβάλ Τσακωνιάς»
1 σχόλιο
-
Κόψτε λίγο τα bold στις ανακοινώσεις ρε καλόπαιδα εσείς του ΚΤΕΛ. Στραβωθήκαμε να το διαβάσουμε