5ο Ψηφιακό Φεστιβάλ Χωριού για Αρκαδία - Λακωνία - Μεσσηνία
![5ο Ψηφιακό Φεστιβάλ Χωριού για Αρκαδία - Λακωνία - Μεσσηνία](/media/k2/items/cache/a49ba3513a54de032f23414d579d7fca_L.jpg)
(ΑΝΟΙΞΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ-Διαγωνισμός φωτογραφίας)
Tο πέμπτο κατά σειρά «Ψηφιακό Φεστιβάλ Χωριού» διοργανώνει η ομάδα «Αρχιτεκτονικές Διαδρομές Μεσσήνης» σε συνεργασία με το εργαστήριο ψηφιακών δεξιοτήτων και πληροφορικής «Αλγόριθμος» από τις 5 Μαρτίου έως τις 12 Μαρτίου , θέτοντας στο επίκεντρο για άλλη μια φορά την Αρκαδία, τη Λακωνία και τη Μεσσηνία.
Πρόκειται για έναν διαγωνισμό φωτογραφίας με ελεύθερη συμμετοχή που ως θέμα έχει τη φυσική ομορφιά των τόπων, τους ανθρώπους, τις παραδόσεις, τα αξιοθέατα και τα μνημεία ενός χωριού με έμφαση την εποχή της άνοιξης.
Οι ενδιαφερόμενοι που επιθυμούν να συμμετάσχουν, μπορούν να στείλουν τις φωτογραφίες τους που θα προέρχονται από μέρη των νομών Αρκαδίας, Λακωνίας και Μεσσηνίας στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. αναγράφοντας και τα στοιχεία επικοινωνίας τους, μέχρι και τις 12 Μαρτίου. Το υλικό που θα συγκεντρωθεί, θα συμβάλλει στην προβολή των χωριών μέσα από σελίδες και ομάδες κοινωνικής δικτύωσης στο ιντερνέτ (διατηρώντας πάντα τα στοιχεία του δημιουργού).
Περισσότερες πληροφορίες και διευκρινήσεις μπορούν να αναζητηθούν από τον συντονιστή της δράσης κ. Γιάννη Λάσκαρη στην διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..
Tags:
Ψηφιακό φεστιβάλ χωριού,Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!