Μηχάνημα για το Ουρολογικό Τμήμα δώρισε η Περιφέρεια Πελοποννήσου στο Παναρκαδικό Νοσοκομείο
![Μηχάνημα για το Ουρολογικό Τμήμα δώρισε η Περιφέρεια Πελοποννήσου στο Παναρκαδικό Νοσοκομείο](/media/k2/items/cache/30e5ef2e6d390e4eace0d0f25f35b64a_L.jpg)
Ευχαριστήρια επιστολή προς τον περιφερειάρχη Πελοποννήσου Παναγιώτη Νίκα απεστάλη από την διοίκηση του Παναρκαδικού Νοσοκομείου Τρίπολης.
Η επιστολή αφορούσε στην δωρεά από την Περιφέρεια ενός μηχανήματος για τις ανάγκες του Ουρολογικού Τμήματος του νοσοκομείου της αρκαδικής πρωτεύουσας,
“Η παρούσα επιστολή αποτελεί ελάχιστη ένδειξη εκτιμήσεως έναντι της αξιόλογης και αξιέπαινης πράξης σας προς το κοινωνικό σύνολο. Εκφράζουμε την ευχή και άλλοι δυνάμενοι να ακολουθήσουν το παράδειγμά σας” καταλήγει η επιστολή προς τον περιφερειάρχη, την οποία υπογράφει ο διοικητής του Παναρκαδικού Νοσοκομείου Τρίπολης Τάσος Τζανής.
Από την πλευρά του, ο περιφερειάρχης Π. Νίκας επανέλαβε ότι η Περιφέρεια συνδράμει από τον προϋπολογισμό της και στο μέτρο των δυνατοτήτων της τις δημόσιες δομές υγείας, παρά το γεγονός ότι δεν έχει αρμοδιότητα:
“Προσπαθούμε να διασφαλίσουμε ότι υπάρχει σύγχρονος ιατρομηχανολογικός εξοπλισμός σε όλα τα νοσοκομεία και τα Κέντρα Υγείας στην Περιφέρειά μας” κατέληξε ο Π. Νίκας.
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!
1 σχόλιο
-
Μπα! Τώρα στα τελειώματα θυμήθηκε την Αρκαδία ο Μεσσήνιος κος Νίκας; Θυμάμαι πως το μηχάνημα για pcr test το έδωσε στο Παναρκαδικό τελευταίο από όλη την Πελοπόννησο. Όταν είχε περάσει ήδη ο μεγάλος φόρτος της πανδημίας του covid!!!