Συνεργασία του Κέντρου Ημέρας "Αμάλθεια" με το Κέντρο Υγείας Δημητσάνας
![Συνεργασία του Κέντρου Ημέρας "Αμάλθεια" με το Κέντρο Υγείας Δημητσάνας](/media/k2/items/cache/435b79a340ec00bfbf5dd53ee4ee8840_L.jpg)
Την Τρίτη 16 Απριλίου, με πρωτοβουλία του Συλλόγου Φίλων Κέντρου Υγείας Δημητσάνας, πραγματοποιήθηκε συνάντηση μελών του ΔΣ του Συλλόγου μας, το Κέντρο Ημέρας "Αμάλθεια" και τον διευθυντή του Κέντρου Υγείας Δημητσάνας κ. Βασίλη Βαρδιάμπαση.
Σκοπός της συνάντησης ήταν η συνεργασία του Κέντρου Ημέρας Αμάλθεια με το ΚΥ Δημητσάνας, ώστε οι πολίτες των χωριών που απευθύνονται στο ΚΥΔ, να τυγχάνουν της δωρεάν φροντίδας και υπηρεσιών που διαθέτει το Κέντρο Ημέρας "Αμάλθεια".
Το Κέντρο Ημέρας Αμάλθεια , είναι μια ανοικτού τύπου μονάδα παροχής υπηρεσιών ψυχικής υγείας και απευθύνεται σε όλες τις ηλικιακές ομάδες, που χρειάζονται ψυχολογική συμβουλευτική ή ψυχιατρική υποστήριξη.
Τις προσεχείς ημέρες θα ακολουθήσει ομιλία από το Κέντρο Ημέρας "Αμάλθεια", ώστε να μας συστηθεί, να το γνωρίσουμε και να αξιοποιήσουμε τις υπηρεσίες που θα παρέχει δωρεάν στους συμπολίτες μας για τη βελτίωση της καθημερινότητάς μας.
Σχετικά Άρθρα
- Κοινωνική Συμπερίληψη και Ανάπτυξη | Το Όραμα της Περιφέρειας Πελοποννήσου για Άτομα με Αναπηρία
- Βοηθός προπονητή ο Αναστάσης Κατσαρός στην ΑΕΚ Τρίπολης
- Είσαι νέος φοιτητής στην Τρίπολη και ψάχνεις για "σπίτι"; Η οικογένεια των Προσκόπων της Τρίπολης σε περιμένει!
- Ο Δήμος Βόρειας Κυνουρίας διοργανώνει το 3o Φεστιβάλ Τσακωνιάς»
- Ξεκληρίστηκαν δύο οικογένειες στο σοκαριστικό τροχαίο με την νταλίκα στη Μεσσηνία