Παρασκευή, 03/05/2024

"Χορταστική" ισοπαλία για την Κ17 του Αστέρα!

Η ομάδα Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με την αντίστοιχη του Ατρομήτου σε εκτός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Σε ένα παιχνίδι με πολλά γκολ οι Αρκάδες ήταν αυτοί που κατάφεραν να άνοιξαν στο σκορ με τον Rreshka στο 19ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 34' όμως ο Αγγελάκης έδωσε πάλι προβάδισμα στους κιτρινομπλέ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 38'. Το 2-2 του πρώτου ημιχρόνου διαμορφώθηκε στο 40'.
Στην επανάληψη ο Ατρόμητος έκανε το 3-2 στο 59ο λεπτό και αστόχησε σε πέναλτι στο 67' το οποίο απέκρουσε ο Κωτσιόπουλος. Το τελικό 3-3 διαμόρφωσε ο Αγγέλου στο 73ο λεπτό.