Παρασκευή, 03/05/2024

Σπουδαία νίκη για τη γυναικεία ομάδα του Αστέρρα - Κέρδισε τον Παναθηναϊκό

Τεράστια νίκη για την ομάδα γυναικών του ΑΣΤΕΡΑ που επικράτησε με 1-2 του Παναθηναϊκού, σε αγώνα για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' Εθνικής Γυναικών.

Οι παίκτριες του ΑΣΤΕΡΑ ήταν απόλυτα συγκεντωμένες και εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν και κατάφεραν να πάρουν μια σπουδαία νίκη.
Πρωταγωνίστρια για τις κιτρινομπλέ ήταν η Μοσκοφίδου που άνοιξε το σκορ στο 24' με δυνατό σουτ και στην επανάληψη στο 52ο λεπτό με όμορφο πλασέ έκανε το 0-2.
Οι γηπεδούχες κατάφεραν να μειώσουν προσωρινά σε 1-2 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Ο Αστέρας έχασε και άλλες ευκαιρίες για να σκοράρει ενώ καθοριστική ήταν και η διπλή επέμβαση της Γρηγοριάδου στο 30'.