Διακρίσεις για τα δημοτικά σχολεία Βυτίνας και Τροπαίων σε διαγωνισμό Ρομποτικής! (εικόνες)
![Διακρίσεις για τα δημοτικά σχολεία Βυτίνας και Τροπαίων σε διαγωνισμό Ρομποτικής! (εικόνες)](/media/k2/items/cache/43c8fa195d385185c0fd3ca8a2e1f0b8_L.jpg)
Περηφάνεια μόνο για τις μαθητικές ομάδες ρομποτικής των Δημοτικών Σχολείων Βυτίνας και Τροπαίων που μας προσέφεραν διακρίσεις και συγκίνηση για ακόμη μια φορά.
Συγκεκριμένα, σήμερα, στον Περιφερειακό Διαγωνισμό Πελοποννήσου στην Εκπαιδευτική Ρομποτική που πραγματοποιήθηκε στην Καλαμάτα, οι δύο ομάδες του Δημοτικού Σχολείου Τροπαίων κατέκτησαν την 1η και 2η θέση και η μαθητική ομάδα του εργαστηρίου ρομποτικής του Δημοτικού Σχολείου Βυτίνας Vytina Robotics με το έργο "Smart Vytina" διαγωνίστηκε επίσης. ΌΛΕΣ προκρίθηκαν στον Πανελλήνιο τελικό που θα διεξαχθεί στις 26 Μαρτίου στην Αθήνα!
Ίσως δεν έχουμε συνειδητοποιήσει ακόμη την σπουδαιότητα του έργου των Δασκάλων-Προπονητών κ. Μαρίνου Κατσικερού και κ. Γιάννη Καρούντζου καθώς και τα σημαντικά οφέλη που θα έχουν οι αλλεπάλληλες διακρίσεις στην εκπαιδευτική και πνευματική εξέλιξη των παιδιών μας.
Θερμά
συγχαρητήρια
στις μαθήτριες και τους μαθητές, τους δασκάλους και τους γονείς! Εμείς θα είμαστε πάντα στο πλευρό σας!Καλή Τύχη στον τελικό της Αθήνας ομαδάρες!
Στάθης Κούλης
Δήμαρχος Γορτυνίας
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!