Menu
RSS
Πέμπτη, 20/06/2019
kalimera-arkadia logo
kalimera Arkadia Facebook pageKalimera Arkadia TwitterKalimera Arkadia YouTube channel
ΚΤΕΛ Αρκαδίας
komis490 1972018

Περιφερειακές εκλογές Πελοποννήσου | Οι 97 υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι στην Αρκαδία!

Περιφερειακές εκλογές Πελοποννήσου | Οι 97 υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι στην Αρκαδία!

Τη λίστα με τους υποψηφίους περιφερειακούς συμβούλους στην Αρκαδία, που ανακοινώθηκαν μετά το Πρωτοδικείο, ανά συνδυασμό, για τις περιφερειακές εκλογές της Πελοποννήσου, φέρνει στη δημοσιότητα το «Καλημέρα Αρκαδία».

Νέα Πελοπόννησος (Υποψήφιος Περιφερειάρχης ο Πέτρος Τατούλης)

  1. ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΘΕΟΧΑΡΗ
  2. ΚΑΤΣΙΑΔΡΑΜΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ)
  3. ΚΩΤΣΑΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΔΙΑΜΑΝΤΗ
  4. ΛΑΛΟΥΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  5. ΜΗΤΣΙΟΠΟΥΛΟΥ (ΚΟΛΟΒΟΥ) ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  6. ΜΠΑΚΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  7. ΜΠΑΞΕΒΑΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  8. ΜΠΕΡΔΟΥΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  9. ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ – ΚΟΡΩΝΗ ΚΛΗΜΕΝΤΙΝΗ (ΚΛΕΙΩ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ (ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ)
  10. ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
  11. ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  12. ΤΣΟΥΜΠΛΕΚΑ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΝΑ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Πρωτοβουλία για την Πελοπόννησο (Υποψήφιος Περιφερειάρχης ο Παναγιώτης Νίκας)

  1. Δημήτρης Τσιγκούνης
  2. Μανώλης Σκαντζός  (ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ)
  3. Γιάννης Κατσίρης  (ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ)
  4. Μαρία Δουρίδα
  5. Χρήστος Λαμπρόπουλος (ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ)
  6. Παναγιώτης Μπουρας
  7. Παναγιώτης Καμπισιούλης (ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ)
  8. Ράνια Σιοροβίγκα
  9. Αικατερίνη Τσαγκαράγκου (ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ)
  10. Νικόλαος Ραδαίος
  11. Τσίτουρα Καζά Μαρία
  12. Μάγκα Μαρία

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Νέοι Δρόμοι (Υποψήφιος Περιφερειάρχης ο Γιώργος Δέδες)

1. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
2. ΓΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ
3. ΔΑΛΙΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
4. ΔΑΝΕΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
5. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΤΖΕΝΗ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ)
6. ΚΟΝΤΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
7. ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΠΑΝΤΕΛΗ
8. ΜΠΟΥΡΝΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του ΙΩΑΝΝΗ
9. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ)
10. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
11. ΠΑΠΑΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
12. ΤΣΟΛΟΜΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΙΣΤΟΥ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Πελοποννησιακή Συμμαχία (Υποψήφιος Περιφερειάρχης ο Γιάννης Μπουντρούκας)

1. ΑΔΑΜΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
2. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3. ΔΟΛΙΑΝΙΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
4. ΚΑΤΣΟΥΛΩΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
5. ΛΙΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
6. ΜΑΡΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
7. ΠΑΠΑΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΑ του ΧΑΡΙΛΑΟΥ
8. ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
9. ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
10. ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
11. ΤΖΗΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
12. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Λαϊκή Συσπείρωση (Υποψήφιος Περιφερειάρχης ο Νίκος Γόντικας)

  1. ΑΔΑΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ Οικοδόμος, Δημοτικός Σύμβουλος Β. Κυνουρίας.
  2. ΒΕΡΓΕΤΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ Εργαζόμενος στη Λιγνιτική Μεγαλόπολης Α.Ε.
  3. ΔΑΜΑΛΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ Εκπαιδευτικός, μέλος του Γραφείου Της Επιτροπής Περιοχής Πελοποννήσου και Γραμματέας της Τομεακής Επιτροπής Αρκαδίας του ΚΚΕ.
  4. ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Βοηθός Φυσικοθεραπευτή, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων στις Εμπορικές Υπηρεσίες και Υπηρεσίες τα Καταστήματα και Α.Ε. Ν. Αρκαδίας.
  5. ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Αυτοαπασχολούμενη.
  6. ΛΑΜΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Ιδιωτικός Υπάλληλος, μέλος του Γραφείου της Επιτροπής Περιοχής Πελοποννήσου του ΚΚΕ
  7. ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του  ΗΛΙΑ Συνταξιούχος ΔΕΗ, Δημοτικός Σύμβουλος Μεγαλόπολης.
  8. ΜΠΟΥΡΣΙΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Εργαζόμενος στη Λιγνιτική Μεγαλόπολης Α.Ε.
  9. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ Εκπαιδευτικός, Δημοτικός Σύμβουλος Τρίπολης.
  10. ΠΑΝΟΥΣΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, Μηχανολόγος Μηχανικός, μέλος της Επιτροπής Περιοχής Πελοποννήσου του ΚΚΕ , πρόεδρος  του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων στις Εμπορικές Υπηρεσίες και Υπηρεσίες τα Καταστήματα και Α.Ε. Ν. Αρκαδίας.
  11. ΠΑΣΠΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ελεύθερος επαγγελματίας.
  12. ΦΡΑΓΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του  ΙΩΑΝΝΗ, αυτοαπασχολούμενη, μέλος της Τομεακής Επιτροπής Αρκαδίας του ΚΚΕ.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Πελοπόννησος Οικολογική (Υποψήφια Περιφερειάρχης η Δήμητρα Λυμπεροπούλου)

  1. ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ
  2. ΓΙΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 
  3. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ
  4.  ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ 
  5. ΜΕΡΚΟΥΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
  6. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΓΙΟΥΛΗ)
  7. ΠΑΡΔΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΙΚΑ)
  8. ΣΑΡΑΝΤΗ-ΚΥΡΙΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΛΑ)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ελληνική Αυγή για την Πελοπόννησο (Υποψήφιος Περιφερειάρχης ο Δημήτρης Τζεμπετζής)

  1. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  2. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ
  3. ΚΑΡΑΒΕΡΓΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  4. ΚΑΤΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  5. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
  6. ΛΑΓΙΟΥ ΑΤΕΤΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  7. ΤΣΙΟΔΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  8. ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΝΟΥ ΞΑΝΘΗ του ΧΡΙΣΟΣΤΟΜΟΥ
  9. ΨΑΡΟΜΠΑ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ανταρσία στο Μωριά (Υποψήφιος Περιφερειάρχης ο Παναγιώτης Κάτσαρης)

  1. Γεωργαντά Χριστίνα του Ηλία
  2. Γεωργαντόπουλος Παναγιώτης του Αλεξίου
  3. Διαμαντοπούλου Γεωργία του Βασιλείου
  4. Ηλιάδου Ευτυχία – Δανάη του Γρηγορίου
  5. Κασσελούρης Χρήστος του Γεωργίου
  6. Μποτσάκης Κωνσταντίνος του Σωτηρίου
  7. Παπαγεωργίου Δημήτριος του Απόστολου
  8. Παπαχρόνης Δημήτριος του Θεοδώρου
  9. Σμαρδάς Ανδρέας του Ευαγγέλου

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Υποψήφιος Περιφερειάρχης ο Θανάσης Πετράκος)

  1. ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  2. ΓΚΑΝΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  3. ΔΕΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ
  4. ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
  5. ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  6. ΜΑΝΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  7. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  8. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  9. ΣΙΑΧΑΜΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  10. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  11. ΧΟΥΝΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Προσθήκη σχολίου

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.

Επιστροφή στην κορυφή

Διαβάστε επίσης...