Menu
RSS
Τρίτη, 25/02/2020
kalimera-arkadia logo
kalimera Arkadia Facebook pageKalimera Arkadia TwitterKalimera Arkadia YouTube channel
ΚΤΕΛ Αρκαδίας
komis490 1972018

"Ψυχάρες" οι Δρομείς | Μετά από δύο παρατάσεις, πήραν σπουδαίο διπλό στο Χαλάνδρι!

"Ψυχάρες" οι Δρομείς | Μετά από δύο παρατάσεις, πήραν σπουδαίο διπλό στο Χαλάνδρι!

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΣ Κορωπίου - ΑΟ Ερμιόνης 63-69

ΑΟ Γλαύκος - ΑΟ Αχαγιά ’82 52-57

ΑΟ Ακράτας - ΝΕΟ Ληξουρίου 78-94

ΑΟΚ Χαλάνδρι - ΣΔΥ Τρίπολης 82-85 (β΄ παρ.)

ΚΑΟ Κορίνθου - ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 67-61

ΑΕ Νέας Κηφισιάς - Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 88-74

Ηλυσιακός ΑΟ - Παναχαϊκή ΓΕ 85-59

 

Φύλλα αγώνα

ΑΕ Νέας Κηφισιάς - Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 88-74

Δεκάλεπτα: 20-20, 42-38, 64-50, 88-74

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Μαυρέλης

Ν. Κηφισιά (Λαδικός): Δούβλης 14(2), Μοσχοβίτης 16(2), Μακρυγιάννης 15(4), Οικονόμου 19, Φραγκιαδάκης 1, Πρέκας 2, Μανούσος 11(1), Μιχαλάκης 4, Φασιανός 1, Γούνης 1, Μαντζάκος 1, Γιακουμής 4(1).

Άρης Νίκαιας (Καράμπελας): Σκάνδαλος 18(2), Τζώρτζης 1, Παπαγεωργίου, Καραβανας 1, Θεοδωράκος 19(4), Αλτσαντζής 2, Πρίτσος 8(1), Κόλλιας 14, Χατζόγλου 3(1), Λαζαρίδης 8(1), Πεταλάς, Βλάμης.

 

ΑΟΚ Χαλάνδρι - ΣΔΥ Τρίπολης 82-85 (β΄ παρ.)

Δεκάλεπτα: 21-22, 35-40, 56-50, 65-65 (κ.α.), 76-76 (α΄ παρ.), 82-85

Διαιτητές: Μαριγλή, Τσακιράκη

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 24(6), Βουλγαράκης 2, Ανδρουλάκης, Θεοδωράκης 10(1),

Αυγουλάς , Βαρσάμος, Μακρής, Μορφονιός 23(2), Αμπελάς 2, Δεμέναγας 4, Αυδής 10, Μωραῒτης 7(1).

Δρομείς (Αλικάκης): Χατζόπουλος 9, Καλούλης 4, Παππάς, Νταγιαντής 8(2), Μικρός, Μπαλής 11, Σινανάι 11(1), Σπυράκος 13(2), Μπουρής 14(3), Καρλής 7, Αγγουράς 8.

 

ΑΟ Ακράτας - ΝΕΟ Ληξουρίου 78-94

Δεκάλεπτα: 17-21, 30-50, 50-83, 78-94

Διαιτητές: Μαρτινάκος, Ναστούλης

Ακράτα (Βαρβιτσιώτης): Σάχιτι 3, Βασιλάτος 3(1), Μουρατίδης 49 (9), Κατωπόδης 8, Πολυδέρας, Γιόβας 2, Κυρίτσης, Κώστας, Δορλής 3(1), Γιαννούλης 10, Ζίζηλας.

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος Γ., Ιωάννου 5(1) Ρεκουνιώτης 15, Αντωνάτος Ηλ. 2, Πολίτης 18(2), Συνοδινός 7(1), Θεοδωράκος 14(4), Λαμπρόπουλος 10(1), Πορτελάνος 5, Τρυφωνόπουλος 14, Μπέτι 4(1).

 

ΑΟ Γλαύκος - ΑΟ Αχαγιά ’82 52-57

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Λεβεντάκος

Δεκάλεπτα: 11-16, 25-27, 39-44, 52-57

Γλαύκος (Δεράος): Βουρνάς 15, Αναστασόπουλος 12(2), Λαμπρόπουλος 8, Παπαβασιλόπουλος 10(1), Γαλάνης 1, Θανόπουλος 4, Χατζηκάλφας 2, Κουκουλομμάτης, Τριπολίδης.

Αχαγιά΄82 (Μπαζίνας): Λυμπέρης 13(3), Μπουρδάνος 16(2), Τασόπουλος 4, Φραντζής 12(1), Σερέτης 10(1), Καλογιάννης 2, Κωνσταντινόπουλος, Τάρναρης, Χριστοδουλόπουλο.

 

Ηλυσιακός ΑΟ - Παναχαϊκή ΓΕ 85-59

Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ., Σκανδαλάκης

Δεκάλεπτα: 25-20, 44-30, 59-46, 85-59

Ηλυσιακός (Δημητρόπουλος): Γραμματίκας, Κελαϊδής 20(3), Φώτσης 17(1), Μπινιάκου 8(2), Κωτσόπουλος 2, Πλευράκης 5(1), Οουντίντζο - Βλαδίτσης 4, Πατσαντζόπουλος 6, Ταταράκης 4, Μπάζιος 7(1), Ετζιάκα 3, Παντζούρης 9(1).

Παναχαϊκή (Λιόνας ): Μοσχοβάκης 20(4), Βανδώρος, Γατσούλης, Παγανιάς, Νικολάου 12, Χρυσανθόπουλος, Παπανικολόπουλος 2, Λυμπερέας 5, Γκόβας 5(1), Καραγιάννης 1, Μπαρδάκας 14, Κουκανιώτης.

 

ΓΣ Κορωπίου - ΑΟ Ερμιόνης 63-69

Δεκάλεπτα: 18-20, 32-30, 44-48, 63-69

Διαιτητές: Κώτσου, Πετράκης Γ.

Κορωπί: (Δρακόπουλος): Ιωάννου 13(1), Παπαϊωάννου, Κατωπόδης 8(2), Κεχρής 7(1), Τετζεράκης 2, Γκιόκας 2, Νικόπουλος, Παπαδάκης, Κλασίδης 9(3), Κουτουφάς 13(1), Σταμάτης 9.

Ερμιόνη: (Καλαϊτζάκης): Ευστράτιου 3(1), Αγγελής 21(3), Θωμάς 4(1), Χασά 8, Γκολέμης 6(2), Πούλης Α., Σαρικάς 19(1), Ζώτος, Κατσάβελας, Κορίζης 2, Πούλης Ι. 6.

 

ΚΑΟ Κορίνθου - ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 67-61

Δεκάλεπτα: 26-11, 41-27, 54-46, 67-61

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Ντάνος

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπούτρης, Δανίκας 2, Αναγνωστάκης 11(1), Τζαϊδάς, Περρώτης 14, Μήτσου 11(3), Κωνσταντίνου 8(1), Αδαμόπουλος 8, Αυγενικός 11(1), Κόης 2.

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 9(1), Μαυροειδής 2, Πρόγκας2, Γραμματικός 5(1), Τσορμπατσιόγλου 3(1), Βούζας 6(1), Βαλιώτης, Σολωμός 24, Αγγελόπουλος 8, Τσαπρούνης 2.

 

Βαθμολογία

1. ΑΟ. Π. Φάληρο 24

2.  Ηλυσιακός 24

3.  ΝΕΟ Ληξουρίου 22

4.  ΚΑΟ Κορίνθου 22

5.  Άρης Νίκαιας 21

6. Αχαγιά ’82 21

7. Κορωπί 20

8. ΑΕΝΚ 19

9.  Παναχαϊκή 19

10. Γλαύκος 18

11. Τρίπολη 15

12. Χαλάνδρι 15

13.  Ακράτα 15

14. ΑΟ Ερμιόνης 15

* ΝΕΟ Ληξουρίου και Γλαύκος έχουν ένα ματς λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 26/1)

Γλαύκος - Κορωπί

Ακράτα - Ερμιονίδα

Χαλάνδρι - Ληξούρι

Κόρινθος - Τρίπολη

Ν. Κηφισιά - Π. Φάληρο

Ηλυσιακός - Άρης Νίκαιας

Αχαγιά 82 - Παναχαϊκή

Προσθήκη σχολίου

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.

Επιστροφή στην κορυφή

Διαβάστε επίσης...