Πέμπτη, 25/04/2024

Ένταση, επεισόδια και μηνύσεις στο ματς Μελιγού – Παναρκαδικός! (vd)

Ένταση, επεισόδια και μηνύσεις στο ματς Μελιγού –
Παναρκαδικός! (vd)

Το ματς ανάμεσα στον Ερμή Μελιγούς και τον Παναρκαδικό, έληξε 2-2, αλλά τόσο κατά τη διάρκειά του, αλλά και μετά το τέλος του, ήταν επεισοδιακό.

Ο Παναρκαδικός ξεκίνησε το ματς με γκολ, στο 3o λεπτό, όταν σκόραρε ο Τζάνης.

Στη Μελιγού, κάνουν λόγο για οφσάιντ. Το 0-2 δεν άργησε να γίνει, με γκολ του Μπακογιαννάκη.

Μέχρι και το 30' ο Παναρκαδικος ήταν καλύτερος, χάνοντας άλλη μια καλή ευκαιρία. Στη συνέχεια, ο Ερμής άλλαξε σύστημα και στο 42' ο Αγγελόπουλος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή του Παναρκαδικού κερδίζοντας πέναλτι το όποιο μετέτρεψε σε γκολ ο Καδάς. Στο επόμενο λεπτό κέρδισε πέναλτι ο Παναρκαδικός (κι εδώ μιλούν για οφσάιντ στη Μελιγού), αλλά ο εκπληκτικός τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Γ. Σουρσος απέκρουσε την εκτέλεση.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ερμής έχασε ευκαιρίες, αλλά ήταν άστοχος. Κατάφερε όμως να ισοφαρίσει στο 84' με σουτ του Σαμαρτζή.

Η ένταση προκλήθηκε στο 70ο λεπτό, όταν ο διαιτητής απέβαλλε από τον πάγκο τον προπονητή και έναν παράγοντα των φιλοξενούμενων. Επικράτησε φασαρία και σύμφωνα με πληροφορίες ο διαιτητής κάλεσε την αστυνομία, ενώ στο φύλλο αγώνα έγραψε ότι χτυπήθηκε από άνθρωπο του Παναρκαδικού. Πάντοτε, σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες, κατατέθηκαν μηνύσεις και ο διαιτητής αναχώρησε από το γήπεδο, συνοδευόμενος από την αστυνομία, περίπου στις 6.30 το απόγευμα…