Εκπαιδευτική δράση "Η Συμβολή της Διατροφής στην Πρόληψη του Καρκίνου" στην Τρίπολη
![Εκπαιδευτική δράση "Η Συμβολή της Διατροφής στην Πρόληψη του Καρκίνου" στην Τρίπολη](/media/k2/items/cache/5200f70a0294d49e4b6a2408c39e4b54_L.jpg)
Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, οι συνεργαζόμενοι εκπαιδευτικοί φορείς και συγκεκριμένα: η Σχολή Ανώτερης Επαγγελματικής Κατάρτισης (Σ.Α.Ε.Κ.) του Γενικού Παναρκαδικού Νοσοκομείου Τρίπολης, με την ειδικότητα « Βοηθός Νοσηλευτικής Γενικής Νοσηλείας», η Σχολή ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ Τρίπολης, με την ειδικότητα Αρτοποιίας- Ζαχαροπλαστικής και το Τμήμα Νοσηλευτικής ΑΕΙ Τρίπολης, διοργανώνουν εκπαιδευτική δράση με θέμα ¨ Η Συμβολή της Διατροφής στην Πρόληψη του Καρκίνου¨, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 29 Μαϊου 2024 και ώρα 12:00 με 14:00, στο Αμφιθέατρο της σχολής ΕΠΑΣ ΔΥΠΑ Τρίπολης.
Με εισηγήτρια την κυρία Ανδρέα Πάολα Ρόχας Χιλ, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Βιολογίας – Βιοχημείας του Τμήματος Νοσηλευτικής θα ενημερωθούν από κοινού οι φοιτητές, οι καταρτιζόμενοι και οι σπουδαστές, για τη σχέση μεταξύ διατροφής και υγείας που είναι περισσότερο σημαντική από ποτέ. Η κατανόηση του πως οι διατροφικές επιλογές μπορούν να συμβάλλουν στην πρόληψη του καρκίνου αποτελεί κρίσιμο ζήτημα για την προστασία των πολιτών και της δημόσιας υγείας.
Γεωργία Αθ. Μαργιώλου
Διευθύντρια Σ.Α.Ε.Κ Γ.Π.Ν Τρίπολης
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!