Στην κορυφή της ατζέντας η κοινωνική πολιτική για την Περιφέρεια Πελοποννήσου
![Στην κορυφή της ατζέντας η κοινωνική πολιτική για την Περιφέρεια Πελοποννήσου](/media/k2/items/cache/039f3389abe478d841a9993f5d6bc5c0_L.jpg)
Το Διοικητικό Συμβούλιο και μέλη της Περιφερειακής Ομοσπονδίας Ατόμων με Αναπηρία Πελοποννήσου, υποδέχτηκε στην έδρα της Περιφέρειας, στην Τρίπολη, ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου, Δημήτρης Πτωχός.
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης που έγινε σε εξαιρετικό και φιλικό κλίμα, συζητήθηκαν μία σειρά από προτάσεις για κοινές δράσεις δημιουργικής απασχόλησης, ενώ έγινε ξεκάθαρο πως στην ατζέντα της Περιφερειακής Αρχής, η κοινωνική πολιτική, είναι άμεση προτεραιότητα.
Ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου, Δημήτρης Πτωχός, αναφέρθηκε, επίσης, στο σχεδιασμό έργων που γίνονται με γνώμονα την εύκολη πρόσβαση για όλους, ενώ σημείωσε και την προσπάθεια που έχει ξεκινήσει ώστε και έργα που έχουν ήδη παραδοθεί στους πολίτες να αποκτήσουν ακόμα καλύτερη προσβασιμότητα.
Με τη σειρά της, η Αντιπεριφερειάρχης Κοινωνικής Αλληλεγγύης και Αρωγής, Μαρία Οικονομάκου, στάθηκε στην εξαιρετική συνεργασία που υπάρχει με την Ομοσπονδία και δήλωσε σίγουρη για ανάλογη συνέχεια.
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!